Haberler

Yıldız, İstanbul seçim sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu

31 Mart’ta iptal edilen İstanbul seçimlerinin, 23 Haziran’da tekrarlanmasının ardından yeniden Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir başkanı olması üzerine CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız açıklamalarda bulundu.

Yıldız tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Türkiye 31 Mart seçimlerinden sonra siyasi tarihinin en kara günlerinden birini yaşadı. 6 Mayıs 2019 tarihinde YSK’nın gerçekleştirdiği toplantıdan çıkan kararla,16 milyon İstanbullunun 31 Mart’ta tecelli eden iradesi gasp edildi. Böylece kazanılmış bir seçimin ve hak edilerek alınmış bir mazbatanın iptaline hükmeden YSK’nın hukuk dışı ve gerekçesiz kararıyla İstanbul’un iradesine ve Türkiye’nin demokrasisine sahip çıkma sorumluluğu omuzlarımıza tekrardan yüklenmiş oldu. Bu tarihi sorumluluğu altından kalkabilmek adına bizde üzerimize düşeni yaparak, özellikle sahillerimizde bulunan ve kendi imkanları ile oy kullanmaya gidemeyecek olan seçmenlere ulaşarak, onların oy kullanmasını sağladık.

23 haziran 2019 Pazar günü yaklaşık 600 seçmenle birlikte 15 araçla İstanbul’a gittik,oylarını kullandıktan sonra tekrar geri geldik. Bu çalışmalarda aktif rol olan tüm partililerimize,Kadın ve Gençlik kollarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Bu dönem içinde ve ıslak imzalı tutanaklar teslim edilene kadar milletvekilimiz Sn. Okan Gaytancıoğlu, İl Başkanımız ve Belediye Başkanlarımız da aktif olarak İstanbul’da saha çalışmasındaydılar.

Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu Adalet yürüyüşü ile başlattığı mücadelemiz, Ekrem İmamoğlu’nun tarihi zaferiyle bir adım ileriye taşındı. Demokrasimize YSK eliyle darbe vuranlara en güzel cevabı, hukuksuzca iptal edilen ilk seçimdeki 13.729 oy farkını 806.415’e yükselten İstanbullu vatandaşlarımız verdi. İstanbul’da atılan demokrasi tohumları artık tüm ülkede yeşermeye başladı.

Ekrem İmamoğlu’nun hakkı gözeten, eşitliği benimseyen, adaletli, demokratik, barışçıl ve hoşgörülü dili kazandı, öte yandan ise kutuplaştırıcı dilden nefret söylemlerinden, kayırmacılıktan, adaletsizlikten , israftan ve baskıdan beslenen siyaset kaybetti. Bu iki seçim bize, Türkiye’nin bir Ortadoğu ülkesi haline getirilemeyeceğini bir kez daha göstermiş oldu. İstanbul seçimleri Türkiye’nin tüm kimliklerini, değerlerini bir araya getiren,tüm renklerin yansıması olan bir gökkuşağı oldu,umudumuza umut kattı .

İstanbul?da başardık,Türkiye?de de başaracağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu