Haberler

Yıldırım, “Keşan’a yeni şeyler katmak istiyoruz.”

Özel Keşan Hastanesi’ne ilave yapılması düşünülen 60 yataklı ek bina için çalışmalar sürüyor.
2009 yılından bu yana Keşan’a ve bölgeye hizmet veren Özel Keşan Hastanesi’nde, kapasite ve donanım artırımı için projelendirilen ek bina proje çalışmalarında sona gelindi.

Özel Keşan Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Ali Haydar Yıldırım, ek bina projesinin 2018 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını, gelinen noktada finans konusunda kamu bankaları ile görüşüldüğünü, onay alındığında hemen inşaat çalışmalarının başlayacağını kaydetti.
Hastane arazisinin sadece yarısını kullandıklarını diğer yarısının bir kısmının otopark olarak kullanıldığını, arazi konusunda sıkıntı yaşanmadığını vurgulayan Yıldırım; “Geçen yıl projesi için onay almıştık ancak ekonomik kriz nedeniyle frene basmak durumunda kaldık. Şu anda bankalarla görüşmelerimiz devam ediyor. Uygundur cevabı aldığımızda hemen başlıyoruz. Amacımız, Keşan’a yeni bazı şeyler katmak.” dedi.

Mevcut koşulları iyileştirmek maksadıyla hastanenin acil servisinin genişletildiğini dile getiren Yıldırım, şunları söyledi:
“60 yataklı olan hastanemize ilave bir 60 yataklı hatta 100 yatağa kadar çıkabilir, ek bina yapacağız. Finans konusunu çözemez ise dahi kendi imkanlarımızla projeyi başlatacağız. Yavaş yavaş ilerleyecek belki ama başlatacağız. Koroner yoğun bakım, girişimsel anjiyo ünitesi projemizde var. Yapacağımız ek bina Keşan’ın 15 – 20 yıllık ihtiyacını karşılayacağımız düşünüyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu