GündemKeşanYaşam

Yenimescit Mahallesi’ne İŞKUR çadırı kuruldu

9 Şubat 2024 Cuma günü Keşan’a gelerek bazı ziyaret ve incelemelerde bulunan Edirne Valisi Yunus Sezer, Yenimescit Mahallesi’nde vatandaşların taleplerini dinlemiş, işsizlik konusunun öne çıktığı mahallede, bu konuya çözüm bulunacağını ve mahallenin meydanına Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) çadırı kurulacağını söylemişti.

Keşan Kaymakamlığı’ndan bugün yapılan açıklamada; Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Keşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İşbirliğinde, İstihdama yönelik dezavantajlı grupların yoğun olduğu Yenimescit Mahallesi’nde stand kurulduğu bilgisi verildi.

Yeni Mescit Mahallesi’nde ne zamana kadar kurulu kalacağı henüz bilinmeyen çadırda, görevli personel tarafından vatandaşlar bilgilendiriliyor ve müracaatları alınıyor.

Vali Sezer “kurulacak” demişti

Vali Sezer, geçtiğimiz cuma günü Yeni Mescit Mahallesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette, eğitim konusuna değinmiş, “Sokakta çocuk görmek istemiyorum. Devamsızlık çok fazlaydı ancak özel ekipler kurduk ve bunlar azaldı. Maddi durumu nedeniyle ben okula gidemiyorum diyen kim varsa; herkesi okula göndeririz ve tüm ihtiyaçlarını karşılarız. Çocuk dışarıda olmaz. Bir tane evladımızı kaybetmeye lüksümüz yok.” demişti.

Vatandaşlarca iletilen işsizlik sorunuyla ilgili, işsiz gençlere iş bulacaklarını ifade eden Sezer, Yenimescit Mahallesi meydanına İş-Kur çadırı kuracağını ve istihdam başvurularının alınacağını söylemişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu