Genel

Yeni adli yıl tören ile başladı

Keşan’da 2021-2022 adli yılı açılışı dolayısıyla tören düzenlendi. Cumhuriyet Medyanı’ndaki törende Edirne Barosu Yönetim Kurulu üyesi ve Keşan Temsilcisi Avukat Özge Kuru Tutal tarafından çelenk bırakıldı.

Törene Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli ve çok sayıda avukatın da katıldığı programda, önce Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından Tutal tarafından günün anlam ve önemine dair konuşma yapıldı. Edirne Barosu Keşan Temsilcisi Avukat Özge Kuru Tutal şu ifadeleri kullandı:

“Her yıl Adli Yıl açılış törenlerinde yaptığımız konuşmalarda Yargının sorunlarından bahsederiz, son dönemdeki en büyük sıkıntımız son iki yıldır maruz kaldığımız salgın hastalık olmuştur; ekonomimiz, sosyal yaşantımız olumsuz etkilendiği gibi yargı sistemimiz de yara almış, Adalete erişimde sıkıntılar yaşanmıştır. Bu sürecin bir an evvel atlatılması en büyük temennilerimizden olmuştur.

“Herkes yaptığının hesabını yargı önünde vermeli”

 Ülkemiz salgın hastalık dışında da birçok felakete maruz kalmıştır ; yaşadıklarımız bizlere iki kavramı tekrar hatırlamamızı bu iki kavrama sıkı sıkıya sarılmamız gerektiğini göstermiştir. Bunlardan birincisi liyakat, diğeri müeyyidedir. Herkes yaptığının hesabını yargı önünde vermeli, toplumun adalet duygusu zaman geçirilmeksizin tatmin edilmelidir.
 
Bizler, bu milletin hukukçuları olarak, hukuktan ve adaletten ayrılmayacağız , her türlü haksızlığın karşısında olacağız ; başımıza her ne gelirse gelsin zorluklar karşısında dimdik durarak yolumuza devam edeceğiz. Bize bu umudu aşılayan, ülkemizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından oluşturulan bu devlet yapımız ve onun yaktığı ışık, yakın coğrafyamızda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen bizi ayakta tutmakta, yolumuzu aydınlatmakta, geleceğe dönük umudumuzu her geçen gün arttırmaktadır. Onun mirasına sahip çıkacağız… Bu vesile ile kendisini bir kez daha özlem, şükran ve rahmet ile anıyorum.
 
Yeni Adli Yılımız, ülkemiz, yargı camiamız ve tüm yurttaşlarımız için hayırlı olsun.
Hepinizi saygı ile selamlıyor ve adil bir adli yıl diliyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu