GündemSon Dakika

Yaz sıcaklıkları bunalttı, gölgeler de serinletmedi

Geçtiğimiz yıllara oranla yağan yağmurlarla birlikte daha serin geçen Haziran ayı bir hayli rahatlattı; ancak Temmuz daha yeni gelmişken sıcak havalar Keşan’ın kapısına dayandı. ‘Artık yaz gelsin’ diyerek beklenen sıcaklıklar öyle bir geldi ki, gün içinde 37 dereceye kadar çıkan hava sıcaklıkları vatandaşı bunalttı.

Gerek gündüz gerekse de geceleri sıcak havanın yoğun olduğu Keşan’da, insanlar şimdi de ‘Esmiyor’ diyerek havanın çok sıcak olduğunu söylerken, güneşin yakıcı etkisinden korunmak için gölgeyi gördükleri yere kaçtı. Gölgelerin bile serinletmediği aşırı sıcaklar sebebiyle bunalan vatandaşlar bir çare ararken; objektiflerimize araçlarının içinde siesta yapanlar takıldı. Kimileri buldukları ağaç gölgelerinde uzanmayı seçerken, bir çok kişi bina gölgelerinden çıkamadı.

Peki bundan sonra ne olacak?
Meteorolojiden alınan son verilere göre, sıcak havaların yerini iki gün boyunca yağışlı hava alacak. 2 Temmuz Cuma ve 3 Temmuz Cumartesi günleri bölge genelinde gök gürültülü sağanak yağışlar gelecek; ancak sıcaklıklarda çok da büyük düşüş yaşanmayacak. Yağışlı geçecek iki gün 30 derecenin üzerinde ısrarcı olarak kalması beklenen hava sıcaklıkları hafta sonundan sona yine yükselişe geçecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu