GündemKeşanSektörelTarım

Yarın başlıyor! Keşan Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na tüm bölge halkı davet edildi

Keşan’da 5 – 8 Haziran 2024 tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek “Tarım ve Hayvancılık Gıda Sanayi Otomotiv ve İş Makinaları Fuarı“nın hazırlık çalışmaları devam ediyor.
Fuarın gerçekleştirileceği alanda firmaların stantlarını kurduğu bu günlerde, Keşan’da bir araya gelen; Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Burak İşçimen, Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, Keşan Tarım ve Orman İlçe Müdür Vekili Göksel Bilgin, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Renkli Fuarcılık’ın Sahibi Umut Güngör, Keşan esnaf odalarının başkanları ve Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak, fuar ile ilgili detayları paylaşarak, bölge halkını fuara davet etti.

Mehmet Özcan

Ortak basın açıklamasında ilk olarak konuşan Özcan, emeği geçenlere teşekkür ederek; “İlk olacak ama bundan sonra her yıl bu fuar düzenlenecek. Her düzenlendiği yıl da bir önceki düzenlendiği yıla göre daha gelişmiş bir fuar olarak görmek istiyoruz. Şimdiden hayırlı olsun. İnşallah bundan sonraki yıllarda da çok daha düzgün mekanlarda tarım ve hayvancılık fuarı yapmak bize nasip olur. Bu niyetle hep birlikte çalışacağız. Bölgemize hayırlı olsun.” dedi.

Necmi Kaymaz

Basın açıklamasında daha sonra söz alan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz da şunları dile getirdi: 
“Bu sene Keşanımızda tarım ve hayvancılık fuarı ile ilgili bir başlangıç, bir ilk oluyor. Bunu geleneksel hale dönüştürmek için temeli atmış bulunuyoruz. Bu yılki organizasyonumuz TOBB’un fuar takvimine geç eklendiği için hem organizasyonu düzenleyen firmamızı hem de diğer katılımcıları biraz zor durumda bıraktık. Yerimiz bu sene biraz kısıtlı. Hayvancılıkla ilgili de Keşan Ticaret Borsamızın Canlı Hayvan Şubesi’nde Çarşamba günü (5 Haziran 2024) çeşitli etkinliklerimiz olacak. Tüm halkımızı, tüm yetiştiricilerimizi, üreticilerimizi hem buradaki açılışımıza hem de Keşan Ticaret Borsamızın bulunduğu alandaki büyükbaş, küçükbaş hayvan güzellik yarışmalarına, yine teke ve koç yarışmalarına herkesi davet ediyorum. Ayrıca ‘ağır abiler yarışıyor’ yarışması düzenleyeceğiz. Yarışmalarda dereceye girenlere hediyelerimiz olacak. Şenlik havasında bir gün yaşanmasını diliyorum.
Tarım tüm dünyadaki insanların hayatına dokunan bir sektör. Biz Keşan’ın dinamikleri olarak bu fuarı geleneksel hale dönüştürmek için bundan sonraki süreçte daha büyük bir alanda yapmayı planlıyoruz.” 

İsmail Şapçı

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şapçı ise; “Keşan’da ilk kez gerçekleşecek olan fuara hepiniz davetlisiniz. Bu yıl butik olarak düzenlenen fuarımızda 60’dan fazla yerli ve yabancı firma katılımcı olarak yer alacak.
Eksikliklerimizi görerek bir sonraki yıl daha kapsamlı bir tarım ve hayvancılık fuarını bölgemize kazandırmak için şimdiden çalışmalarımıza başladık. Tüm yurt dışı, yurt içi ve civar il ve ilçelerimizdeki misafirlerimizi Keşan Tarım ve Hayvancılık Gıda Sanayi Otomotiv ve İş Makinaları Fuarı’na davet ediyoruz.”
dedi.

Umut Güngör

Renkli Fuarcılık Sorumlusu Umut Güngör de, fuarın 9 Haziran Pazar gününe kadar devam edeceğini belirterek, “Keşan Tarım ve Hayvancılık Fuarı aynı zamanda Edirne ilimizin de bir fuarı olma özelliği taşıyor. TOBB tarafından desteklenen ve KOSGEB kapsamında olan akredite bir fuardır. Batı Trakya fuarı olması anlamında da Keşan bu yıl ilk hamlesini yaptı. Butik bir fuar olacak. Önümüzdeki yıllarda daha yüksek metrekareli yerlerde olmayı ümit ediyoruz. Keşan üretmiş olduğu ürünle başta çeltik olmak üzere hayvancılıkla Türkiye’deki performansı ortada. Bizim amacımız tüm Trakya’daki sektör profesyonellerimizi Çanakkale ve Güney Marmara dahil olmak üzere özellikle Yunanistan’dan gelecek sektör profesyonellerinin ağırlanması noktasında önemli bir lokasyon. İleride çok daha güzel  fuarlara imza atılacaktır burada. Fuarımız 5 Haziran’dan itibaren hafta sonu Pazar günü de dahil sabah 10.00, akşam 22.00 arasında açık olacak.” şeklinde konuştu.

Fuarın bölge için önemine değinen meslek odası başkanları da, gelecek yıllarda da yapılmasını ve sürekli hale gelmesini temenni ederek, tüm bölge halkını fuara davet etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu