GündemSiyaset

Vural CHP İl Genel Meclisi Üyelerini eleştirdi: “Çoğunluktayız demekle bu işler olmuyor”

AK Parti Keşan Teşkilat Başkanı Adnan Vural, Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyelerinin açıklamaları hakkında eleştirilerde bulundu. “AK Parti, iktidar partisidir ve yapılan işler mevcut hükümet tarafından yapılıyor.” diyen Vural, “Çoğunluktaysanız, bu sorunları çözün. Fakat, bu arkadaşların çalışma ruhu yok. ” dedi.

“Oraya gidip, fotoğraf çektirmekle olmuyor”

Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyeleri Erdinç Can, Sezgin Gündoğdu ve Erdoğan Gümülcineli’nin “Halkın, vergileriyle yaptıkları yatırımları ceplerinden yapmış gibi ortaya koymak etik değildir.” şeklindeki eleştirileri hakkında değerlendirmelerde bulunan Vural, “Halkımızdan toplanan vergilerle yatırımlar yapılıyor. Ama yapılacak olan yatırımların takip edilmesi gerekirken, bu arkadaşlar yapılan işlerin takipçisi dahi olmuyor. 3 ay önce, Danişment-Erikli arasında yol yapım çalışmalarının başlandığını dile getirdiler. Yol bozuldu ve 3 ay boyunca yapılmadı. Yolun yapılması için il ve ilçe başkanları ile milletvekilimiz devreye girmesiyle birlikte 15 gün içerisinde çalışmalar tamamlandı. Oraya gidip, fotoğraf çektirmekle ya da çoğunluktayız, yaparız demekle bu işler olmuyor. Arkadaşlar bunu fark edemiyor. AK Parti, iktidar partisidir ve yapılan işler mevcut hükümet tarafından yapılıyor.” dedi.

“Bu arkadaşların çalışma ruhu yok”

CHP’li İl Genel Meclisi üyelerini eleştirerek, sözlerine devam eden Adnan Vural, şunları söyledi: “Çoğunlukta olduklarını söylüyorlar ama köylere yapılan herhangi bir şey yok. 45 köyümüz var ve tüm muhtarlarımızla görüşüyoruz. Geçen 3,5 yıl içerisinde yapılan bir çalışmaları yok. Yaşanan eksiklikleri bizler çözmeye çalışınca, arkadaşların zoruna gidiyor. Madem İl Genel Meclisi’nde çoğunluktasın, o zaman eksiklikleri sen tespit et ve çözmek için çaba sarf edin. Ama böyle bir çabaları da yok. 2023 yılı bütçesi kasım ayında belirlenecek. Bütçe görüşmelerinden önce, tüm köylerin muhtarlarını toplayıp, eksiklikleri tespit edip, gerekli çalışmaları yapmaları lazım. Fakat, bu arkadaşların çalışma ruhu yok. Mecidiye’nin kanalizasyon sorunu var ve yıllardan bu yana çözüm bekliyor. Yine Sazlıdere’de benzer sorun var. Sazlıdere’ye tatil için insanlar geliyor ama ne tuvalet ne duş alanları var! Çoğunluktaysanız, bu sorunları çözün. Ayrıca, İl Özel İdare’nin kendi çalışmaları dışında, sizlerde bir şey ekleyin. Bu arkadaşların hiçbir katkısı olmadı. Köylerimize bir şeylerin yapılmasını istiyoruz ama plan ve programları yok. İl Özel İdare ne hazırlarsa o işler yapılıyor.”

“Para olmadan ihale çıkmıyor”

Enez’de Sultaniçe Köprüsü konusunda, İl Genel Meclisi’nin CHP’li Üyesi Şenol Kılıç’ın eleştirilerinde bulunduğunu hatırlatan Vural, “Köprüde gerekli tadilat çalışmaları yapıldı ve şuanda, faaliyete başladı. CHP’li İl Genel üyeleri, işler yapıldığı zaman kendilerinin yaptığını ancak, işlerde aksama olduğu zaman ya da yapılmadığı zamanda hükümeti eleştiriyorlar. Bir iş yapılacaksa, önce parası hazırlanıyor, sonra ihaleye çıkıyor. Para olmadan ihale çıkmıyor.” şeklinde konuştu.

“Aday olmayı düşünüyorum”

“Önümüzdeki yerel seçimlerde, yeniden İl Genel Meclisi’ne aday mısınız? Mecliste, AK Parti çoğunlukta olsaydı, daha fazla hizmet olur muydu?” şeklindeki soruya cevap veren Adnan Vural, sözlerini şöyle tamamladı: “2024 yılında yapılacak seçimlerde, partimiz uygun görürse yeniden aday olmayı düşünüyorum. Çoğunluk AK Parti’de olsaydı, elbette ki, daha fazla hizmet olurdu. Mecliste alınan kararlar daha hızlı çıkardı. CHP’li üyeler, proje üretmiyor. Proje üretilmiş olsa, hizmette sorun yok. Hükümetten kaynak geliyor. Her yıl ek bütçeler veriliyor. Ama proje üretilmiyor ve bir şey istemedikten sonra kaynak gelir mi? Birlik ve beraberlik içerisinde bir çalışma olsa ve köylerdeki eksiklikler tespit edilip, yapılsa daha güzel olurdu.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu