BölgeHaberlerKeşanTrafik

Vatandaş soruyor: Keşan’da kaldırımlar araçlar için mi genişletildi?

Keşan’ın en işlek caddelerinden biri olan Hastane Caddesi’nde araçların kaldırım üzerine park halinde bırakılmaları vatandaşların tepkisine neden oluyor.
Bu şekilde yapılan parkları fotoğraflayarak haber sitemize gönderen bazı vatandaşlar, “Kaldırım araçlar için mi genişletildi?” diye sorarken, yayaların kaldırımda yürümesini zorlaştıran bu tür parkların şehrin farklı noktalarında da zaman zaman karşılarına çıktığını belirterek, sürücüleri duyarlı olmaya, yetkilileri de göreve davet ediyor.

Keşan Belediyesi’nin şehrin ana caddelerinin büyük bir bölümünde tamamladığı, bazı cadde ve sokaklarda da hala devam ettirdiği yol ve kaldırım yenileme çalışmaları kapsamında genişletilen kaldırımlar, trafikte de uygulamaya konulan yeni düzenlemelerle birlikte, özellikle sürücüler tarafından eleştiri konusu olmuş, “Bu kadar geniş kaldırımlara gerek var mıydı?” sorusu gündeme gelmişti.

Park yeri sorunu da yaşanan Keşan’da kaldırımların park alanı gibi kullanılması, bazı vatandaşların dikkatini çekti.
Şehrin merkezinde, insan ve taşıt hareketinin en yoğun olduğu Hastane Caddesi’nde bir sürücünün aracını sorumsuzca kaldırıma park ettiğini fotoğrafla da belgeleyen vatandaşlar, bu duruma tepkilerini; “Kaldırımlar araçlar için mi genişletildi?” diye sordu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu