Genel

Vatandaş soruyor: Cep için ağaç mı kesilir!?

Keşan Belediyesi ekipleri tarafından İlyas Bey Caddesi’nde yapılmaya başlanan yol düzenlemesi kapsamında bölgedeki bir ağacın kesilmesi büyük tepki topladı.

Keşan Belediyesi tarafından, hizmet binası arkasında kalan İlyas Bey Caddesi’ndeki bölümünde geçtiğimiz günlerde genişletme çalışmaları başlatıldı. Bir süre devam eden çalışmalar kapsamında, önce yolu ikiye bölen delinatörleri ardından kaldırımı kaldıran ekipler, daha sonra da cep yapılacağı söylenen bölgeye denk gelen dut ağacını kesti. Yıllardır yerinde olan ağacın kesildiğini gören çevre sakinleri duruma tepki gösterirken, Keşan Belediyesi Pazaryeri Kompleksi inşaatı yapılırken dahi aynı ağacın korunduğunu dile getirdi.


Yerinden kesilen ağacın ekiplerce götürüldüğünü ifade eden vatandaşlar, yetkililerden konu hakkında makul bir açıklama beklediklerini söyledi.

Öte yandan Keşan Belediyesi tarafından Atatürk Stadı inşaatı sebebiyle sökülerek Yeni Mahalleye götürülen ağaçların da her geçen gün kuruması ayrı eleştiri konusu olmaya devam ediyor. Bölgeye yerleştirilen; ancak burada ölen ağaçların durumu, vatandaşlar tarafından ‘Taşınan ağaçlar da kuruyor” yorumlarına sebep oluyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu