BölgeHaberler

Valilik’te “Hükümet Konakları” toplantısı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında, ilçelerdeki hükümet konaklarıyla ilgili değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre; hükümet konaklarıyla ilgili toplantıya katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Edirne’ye gelen İçişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Serdar Kartal ve Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Daire Başkanı A. Nehar Poçan, Vali Kırbıyık‘ı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından, Kartal ve Poçan’ın da katıldığı toplantıda, il genelinde hükümet konaklarının ve hizmet binalarının yeniden yapımı, ihtiyaçları ile bakım ve onarımları değerlendirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Kırbıyık, vatandaşlara daha iyi hizmet sunulması için binalarda yenileme ve düzenlemelere gerek duyulduğunu belirtti.

Toplantıda, mevcut binalarının fiziki durumlarını, eksikliklerini, yapılması gereken yenileme ve düzenlemeleri değerlendirdiklerini ifade eden Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Toplantımızda İçişleri Bakanlığımızın Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Serdar Kartal ve Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Daire Başkanı A. Nehar Poçan’ın da bizlerle olması oldukça kıymetlidir. Kendilerine katılımları için teşekkür ediyorum. Böylelikle bir yandan sorunları, sıkıntıları görüşürken diğer taraftan da uygulayabileceğimiz çözümlerle ilgili, hızlı kararlar alma şansımız oldu. Yapılacak çalışmalarla, çözümlerle ilgili süreci bu sayede daha da hızlandırmış olduğumuz değerlendiriyoruz.”

Toplantıda ilk olarak Keşan, Uzunköprü ve Havsa ilçelerimizdeki Hükümet konaklarının yeniden yapım çalışmalarıyla Enez ve Lalapaşa ilçelerimizdeki Kaymakamlık binalarının da yenilenmesi için yatırım programına alınması konuları görüşüldü. Toplantıda daha sonra İpsala, Meriç ve Süloğlu ilçelerimizdeki hükümet konaklarının doğalgaz dönüşümlerinin yapılması, engelli vatandaşlarımızın erişimine uygunluk kapsamındaki çalışmalar ile yapılacak bakım, onarım ve iyileştirmeler değerlendirildi.

Toplantının son bölümünde ise Edirne İl Emniyet Müdürlüğüne ait polis evi ile ilçelerde bulunan Emniyet Teşkilatı hizmet binalarıyla ilgili yapılaması planlanan bakım, onarım ve yenileme çalışmaları görüşüldü.

Toplantıya, Vali Kırbıyık, Kartal ve Poçan ile birlikte ; İl Özel İdaresi Genel Sek. V. ve Vali Yardımcısı Yusuf Güler, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Havsa Kaymakamı Reşit Özer Özdemir, Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı, Süloğlu Kaymakamı Özgür Kaya, İl Emniyet Md. V. Zeki Ağsakal, Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Md. Yusuf Şamiloğlu ile İl Özel İdare Genel Sekreter Yrd. Ahmet Turan Ateş ve yetkililer katıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu