Haberler

Uzunköprü Belediyesi, dezenfeksiyon koridoru üretti

Uzunköprü Belediyesi çalışanları, insanların içinden geçerek steril olmalarını sağlayan dezenfeksiyon koridoru üretti. Dezenfekte cihazı ilk olarak pazaryeri girişinde kullanılmaya başlandı.

Dezenfekte tüneli imal eden Uzunköprü Belediyesi, üretilen ‘Dezenfeksiyon Koridoru‘nu halkın yoğun olarak bulunduğu noktalarda kullanmayı hedefliyor.

Bu anlamda ilk olarak pazar yeri girişine kurulan ‘Dezenfeksiyon Koridoru‘ içinden geçen insanların üstlerindeki giysileri dezenfekte ederek steril hale gelmelerini sağlıyor.

Cihazın kullanıldığı noktada incelemelerde bulunan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan: “Korona virüs ile mücadele kapsamında Uzunköprü Belediyesi olarak her noktada olduğu gibi Pazar yerimizde de alınabilecek maksimum önlemi alıyoruz. Bu anlamda bugün Belediyemizin kendi imkânları ile ürettiği dezenfeksiyon koridoru vatandaşlarımızın sağlığını korumak adına geliştirdiğimiz bir önlem. Bununla birlikte el dezenfekte istasyonlarımızın da şehir merkezimizdeki ve mahallelerdeki montajı tamamlandı. Ben cihazın üretiminde emeği geçen personelimiz başta olmak üzere özveri ile çalışan tüm personelimize teşekkür etmek istiyorum. Bu zor günlerde; imkânlar kısıtlı dahi olsa neler yapılabileceğini ortaya koymuş oldular” dedi.

Başkan Becan, “Herkesin kişisel temizlik önlemlerini alması gerekiyor. Bu en az, yaptığımız çalışmalar ve aldığımız tedbirler kadar önemli. Bu zor günleri dayanışma ve yardımlaşma ile atlatacağız” ifadelerini kullandı. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu