Asayiş

Uyuşturucu araması yapan polislere bıçak çektiler

Keşan’da bir eve uyuşturucu araması yapmak üzere giren ekipler, içeridekilerin bıçaklı saldırısına uğradı. Polisler saldırganları zor kullanarak etkisiz hale getirirken evde silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

İlçede uyuşturucu uyuşturucu satışı karşı çalışmaya devam eden Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ve Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Yenimescit Mahallesi üzerindeki bir eve ortak operasyon düzenledi.
Alınan karar doğrultusunda ikamete arama yapmak üzere gelen polisler, çalışmaya devam ettikleri sırada evdekilerin saldırısına uğradı. Görevli memurlara bıçak çekerek karşı koyan kişiler daha sonra polisler tarafından zor kullanılarak etkisiz hale getirildi.

Yaşanan olayın ardından arama çalışmalarına devam eden ekipler evin içinde bir adet kurusıkı, bir adet namlusu açılmış silah, 1 adet bıçak, 26 adet av tüfeği fişeği, 11 adet folyo kağıdına sarılı 4.60 gr. metamfetamin, 22.3 gr. bonzai maddesi ve uyuşturucu madde kullanımında kullanılan aleti ele geçirildi.

Ayıca evdeki H.T., C.T. ve T.B. isimli şahıslar polis tarafından yakalanarak gözaltına alınırken; 3 kişi de haklarında uyuşturucu madde ticareti yapmak ve görevli memura mukavemet suçlarından ve bunun yanında H.T. ve C.T.’ye ise 6136 Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanuna uymamak suçundan soruşturma başltıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu