Haberler

Usulsüz avcılık yapanlara 29 bin 200 lira ceza yazıldı

Tekirdağ Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan denetimlerde usulsüz avcılık yapanlara 29 bin 200 lira ceza uygulandı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Sahil Güvenlik ve deniz polisinin katılımıyla Marmara Denizi’nde, göletlerde ve balık satış yerlerinde, balıkçılık ve su ürünleri avcılığına yönelik, yeni av sezonunda sürdürülebilir balıkçılık yapılması, balıkçılıktan gelecek nesillerin de faydalanabilmesi adına denetim gerçekleştirildi.

Denetimlerde Su Ürünleri Kanunu kapsamında, su ürünlerinin boyu, ışıkla avcılık yapılıp yapılmadığı, seyir defteri, gemi ve balıkçıların ruhsatları, satış yerlerinin hijyenik koşulları kontrol edildi.

Denetimlerde usulsüz avcılık yapanlara toplam 29 bin 200 lira idari para cezası uygulandı.

Ayrıca kaçak kara kıllı midye avcılığı yapıldığı tespit edilen tekneye el konularak avcılık yapanlar hakkında yasal işlem başlatıldı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı