Haberler

Türkiye’de korona virüs vaka sayısı 160 bin 979’a yükseldi

Sağlık Bakanlığı Türkiye’de devam eden korona virüs salgını için son verileri açıkladı. Yeni gelen verilere göre vaka sayısında düne göre artış gözlemlendi. Bunun yanında dünkü veriler ile birlikte bir kaç gündür süren binin altındaki vaka sayısındaki ralli yeriin binin üzerindeki sayılara bıraktı..
Vaka sayılarının yanında yapılan test sayısında da düne göre artış yaşandı.

Son 24 saatlik verilere göre, yapılan 33 bin 559 testten, bin 182 vatandaşın daha enfekte olduğu tespit edildi, bunun yanında 30 kişi daha hayatını kaybetti.
Böylelikte Türkiye’deki toplam vaka sayısı 160 bin 979 kişiye yükselirken vefat sayısı da 4 bin 461’e ulaştı.
Öte yandan bugün bin 576 kişi daha iyileşti, toplam iyileşen hasta sayısı da 124 bin 369 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Test sayısı düne göre 1,6 oranında arttı. Yeni vaka sayısı öngörülebilir seviyede. İyileşen hasta sayımızsa dünden 290 fazla. Gelecek günler, MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALININ HER İKİSİNE BİRLİKTE uymamıza bağlı. Kontrollü Sosyal Hayatla riskten kaçınalım.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı