Haberler

TREDAŞ 18 Ağustos’a kadar bölgede planlı kesintiler uygulayacak

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) Edirne İl Müdürlüğü Keşan Bölge Başmühendisliğinden yapılan açıklamada, Keşan, Enez ve İpsala ilçeleri ile bu ilçelere bağlı tüm belde ve köyler ile sahillerde elektrik kesintisi yapılacağı belirtildi.

Açıklamada 13 Ağustos 2020 Perşembe günü 02.00-08.00 saatleri arasında 6 saat süreyle uygulanacak olan kesintiler sırasında bölgeye elektrik verilemeyeceği belirtildi.

Öte yandan 15 ve 18 Ağustos tarihlerini kapsayan dönemde de Keşan ve İpsala’nın köylerine de geçici bir süreliğine elektrik verilemecek.
Buna göre:

15 Ağustos 2020 (Cumartesi) saat 08:00 – 20:00 arası; Keşan İlçesine bağlı; Beyendik Beldesi ve İstanbul Yolu Üzerinde Bulunan Özel Trafolu Müşteriler ile İpsala ilçesine bağlı Hacıköy ve bölgedeki diğer tesislere,

16 Ağustos 2020 (Pazar) saat 08:00 – 20:00 arası; Keşan İlçesine bağlı; Beyendik Beldesi ve İstanbul Yolu Üzerinde Bulunan Özel Trafolu Müşteriler ile İpsala ilçesine bağlı Hacıköy ve bölgedeki diğer tesislere,

17 Ağustos 2020 (Pazartesi) saat 08:00 – 20:00 arası; Keşan İlçesine bağlı; Yenimuhacir Beldesi ve İstanbul Yolu Üzerinde Bulunan Özel Trafolu Müşteriler ile bölgedeki diğer tesislere,

18 Ağustos 2020 (Salı) saat 08:00 – 20:00 arası; Keşan İlçesine bağlı; Yenimuhacir Beldesi ve İstanbul Yolu Üzerinde Bulunan Özel Trafolu Müşteriler ile bölgedeki diğer tesislere geçici bir süreliğine elektrik verilemeyecek.

Yetkililer tarından yapılan açıklamada, Elektrikle çalışan cihazların devreden çıkartılması, yapılacak çalışmalar programlı elektrik kesintisi olup belirtilen saatten önce bitmesi halinde, kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcılarını açmaları ve elektrik kesintisi hakkında daha geniş bilgi almak isteyenlerin 186 numaralı telefon hattına başvurmaları gerektiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu