BölgeKeşanTrafikYaşam

Trakya’nın yüksek kesimlerinde ve Keşan’da kar yağışı başladı

Meteoroloji’nin uyarılarının ardından Trakya’da kar yağışı başladı.

Keşan’da sabah saatlerinde başlayan yağmur, 10 – 12 derece olan hava sıcaklığının hızla düşmesiyle önce yağmurla karışık kara, ardından da kar yağışına dönüştü.
Yavaş yavaş yol kenarlarında, araçların üzerinde, çatılarda birikmeye başlayan kar, güzel görüntüler ortaya çıkarırken, yarı yıl tatili dün başlayan çocukları ise ayrıca mutlu etti.

Hava sıcaklığın 22 Ocak Pazartesi gününe kadar 0’ın altında seyretmesi beklenirken, kar yağışının da bu süre içerisinde aralıkla yağacağı tahmin ediliyor.
Yetkililerce yapılan uyarılarda, özellikle kara yolunda seyahat edeceklerin, kurallara uymaları, yollarda buzlanmalara dikkat etmeleri ve kış lastiklerinin takılı olmasının önemine vurgu yapılıyor.

Trakya genelinde kar yağışı

Trakya’da bir süredir etkisini sürdüren sağanak yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı.

Kırklareli‘nin Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı, Kofçaz ilçesi ile Demirköy ilçesinin Mahyatepe ve Jandarma Kule mevkilerinde kar etkili oldu.

Kar nedeniyle Dereköy Sınır Kapısı’na ulaşımın aksamaması için Karayolları 15. Şube Şefliği ile İl Özel İdaresi ekipleri bölgede çalışma yaptı.

Dereköy Sınır Kapısı’nda kar kalınlığı 4 santime ulaştı.

Edirne’nin yüksek kesimlerinde de kar yağışı başladı. Hamzabeyli köyündeki sağanak havanın soğumasıyla kar yağışına dönüştü.

Hava sıcaklığının 2 derece ölçüldüğü bölgede kar yağışının gece geç saatlere kadar devam etmesi bekleniyor.

Edirne kent merkezi ile bazı ilçelerde, sulu kar ile yağmur yağıyor.

Tekirdağ‘da ise kent merkezinde sabah başlayan ve etkisini artıran sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

İlçelerde de zaman zaman sağanak etkili oluyor.

Hava sıcaklığının 4 derece ölçüldüğü kentte sağanağın gün boyunca devam etmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu