Keşan

Trakya Pet Fest’in tanıtımında konuşan Helvacıoğlu: “Trakya’nın en büyük barınağını açıyoruz”

Bu yıl birincisi gerçekleştirilecek olan Trakya Pet Fest’in lansmanı yapıldı. Keşan Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’nde başlayan lansman toplantısına; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Trakya Üniversitesi Genel Sekter Yardımcısı Burak İşçimen, Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (Ke-Hayko) Başkanı Sevinç Cebeci, Keşan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürü Serkan Doğru, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik ile sorumlu personel katıldı.

“Patili Dostlar Güzellik Yarışmasını hep birlikte gerçekleştireceğiz”

Toplantıda konuşan Helvacıoğlu, “Trakya’nın en büyük ve en kapsamlı hayvan barınağımızda, can dostlarımız için hazırladığımız bu güzel tesiste, çok özel ve bir o kadar da anlamlı bir festivale imza atacağız. 2-3-4 Ekim tarihlerinde sessiz dostlarımız ve hayvanseverlerimiz ile birlikte Trakya Pet Fest’i gerçekleştiriyoruz. Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz Pet Fest’e; Keşan Belediyemiz, Trakya Üniversitemiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz ile KE-HAYKO (Keşan Sokak Hayvanları Koruma Derneği) işbirliğiyle ev sahipliği yapacağız. Festivalimizin ilk günü 2 Ekim Cumartesi saat 13:00’da Selim Sesler Konferans Salonu’muzda ‘Sokak Canları Farkındalık Semineri’ düzenleyeceğiz. Prof. Dr. Nilüfer Aytuğ ve Veteriner Hekim Tarık Akan’ın sunumunda gerçekleşecek bu önemli seminerin ardından yine aynı gün ‘Patili Dostlar Güzellik Yarışması’nı hep birlikte gerçekleştireceğiz. Ödüllü güzellik yarışmamız, yine hayvan barınağımızda en akıllı, en güzel ve en bakımlı olmak üzere 3 kategoride derecelendirilecek.” dedi.

“TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’un teşrifleriyle, Trakya’nın en büyük hayvan barınağının açılışını gerçekleştireceğiz”

Festivalin 2. günü olan 3 Ekim 2021’in Pet Fest’in en hareketli ve en eğlenceli günü olacağını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’un teşrifleriyle, 72 dönümlük bir alana kurulmuş olan, bu görmüş olduğunuz Trakya’nın en büyük hayvan barınağının açılışını gerçekleştireceğiz. Hemen ardından da Keşan’da ilk defa kurulacak olan evcil hayvan parkı ‘KEHAYKO Pati Park’ın’ açılışını yine Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop ile birlikte gerçekleştireceğiz. Geniş bir katılım beklediğimiz festivalimizde, çocuklarımıza özel

etkinlikler, ödüllü yarışmalar, petshop stantları, canlı müzik, yöresel ürün tezgahları ile birçok ikram ve hediye ile siz değerli vatandaşlarımızı ağırlayacağız. Değerli hemşehrilerim; festivalimizin son günü olan 4 Ekim Pazartesi günü ise; Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştireceğiz. Barınağımızın içinde bulunan, Pati Park’ta, öğrenci gruplarımız ile çeşitli etkinlikler, müzik grupları ile canlı şarkılar ve yine çeşitli ikram ve hediyeler ile 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde festivalimizi sona erdireceğiz. İyi vakit geçirip eğleneceğiniz, çok özel deneyimler yaşayacağınız, renkli bir festivale ev sahipliği yapacağız. ‘Hayat, can dostlarımızla daha güzel’ diyen tüm vatandaşlarımızı, çocuklarımızı, gençlerimizi Trakya Pet Fest’e bekliyoruz.”

“Belediyemize teşekkür ediyoruz”

Daha sonra söz alan İşçimen, Keşan Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’nde yapılan çalışmaların yerinde olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: “Öğrencilerimiz de sokak hayvanları konusunda son derece duyarlı davranıyorlar. Bakımları konusunda nereden yardım alabilecekleri yönünde bize soruları oluyor. Biz de nasıl destek verebilirizi düşündük. Pet Fest’te biz de üniversite olarak hayvan sevgisi mesajımızı vereceğiz. Burada sürekliliği öğrencilerimize aşılayacağız. Buradan hayvan sahiplenilmesi oldukça biz çok daha mutlu olacağız. Belediyemize teşekkür ediyoruz.”

“Sokak canlarımız için belediyemiz de bizler de elimizden geleni yapıyoruz”

Burak İşçimen’in ardından söz alan Sevinç Cebeci, “Sokak canlarımız için belediyemiz de bizler de elimizden geleni yapıyoruz. Burası dostlarımızın sürekli barınabilecekleri bir yer değil. Burada dostlarımız sağlığa kavuşturulup kısırlaştırıldıktan sonra doğal yaşam alanlarına bırakılacak. Tabi bakıma muhtaç olanlar burada istirahat edecek. Birlik içerisinde hareket ediyoruz. Amacımız can dostlarımıza daha güzel bakılabilecek daha temiz daha güzel alanlara kavuşturmaktı. Bunu da çok şükür elde ettik.” şeklinde konuştu.

2-3-4 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 1. Trakya Pet Fest’e tüm vatandaşlar davet edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu