Gündem

Tepkilere neden olmuştu! Yaralı at, yetkililerin incelemesi ardından tedavisini yapan sahibine bırakıldı

Keşan’da çekilen ve büyük tartışmalara sebep olan yaralı ata yük taşıtma videosu üzerine yetkililer atın sahibine ulaştı. Olayın yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu belirten at sahibiyle yapılan görüşme üzerine, yaralı at muayene edilerek sahibine bırakıldı.

Geçtiğimiz gün Keşan’da yaralı bir atın, at arabasına yokuş yukarı koşulduğu görüntüleri sosyal medyada büyük bir hızla yayılmış, kısa zamanda yurt genelinde büyük yankı uyandırmıştı. Tepki çeken o görüntüler üzerine bugün, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Keşan İlçe Tarım Müdürlüğü, Keşan Belediyesi veteriner hekimleri ve teknikerleri ile KE-HAYKO harekete geçti.

“Yanlış anlaşıldı”

Polis eşliğinde atın sahibinin bulunduğu eve giden ekipler bölgede inceleme yaptı. At sahibinin yaralı atın tedavisine başladığını gören ekipler, yaptıkları muayenede kanamaya sebep olan yaranın darp edilmeye bağlı bir kesik olmadığını tespit etti.
At sahibi ile yapılan görüşme ise, Keşan’a bağlı Boztepe yolu üzerinde kendisi dinlenirken, araziye serbest bıraktığı atın bir cam kesiği ile yaralandığını sonrasında ise kanamasının başladığını söyleyen at sahibi, yanında bulunan küçük tayı at arabasına koşamayacağını ve Keşan’a kadar sürmek zorunda kaldığını belirtti. Olay günü hakkında yetkililere bilgi veren B. isimli kişi daha sonra da atın üzerine binip daha fazla ağırlık yükü yaratmadan şehre girdiğini, bu sırada da tartışmalara neden olan görüntülerin çekildiğini söylerken, olayın ardından da atın tedavisine başlandığını dile getirdi.

At sahibine teslim edildi

At sahibi ile yapılan görüşmelerin ardından yetkililer, atın darp edilmediği yönünde ikna oldu. Atın tedavisinin devam edip etmeyeceği yönünde kontroller yapacaklarını belirten yetkililer daha sonra atı imza karşılığında sahibine bıraktı. Olayın yanlış anlaşılmadan ibaret olduğuna kayıt düşen at sahibi, geçimini sağladığı atı Keşan Tarım İlçe Müdürlüğü’nde üzerine kaydettireceğini de söyledi.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu