Haberler

Tehdit ve hakaret iddiasıyla gözaltına alınan baba-oğul, serbest bırakıldı

Edirne Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’nde yaşanan olayda; Keşan’da ikamet eden Selahattin A. ve oğlu Siracattin, veri giriş personeli olarak çalışan Nuray Zeytin’i (43), tehdit ve hakaret ettikleri iddiasıyla gözaltına alındılar.
Selahattin A. ve oğlu Siracattin, Edirne Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Servisi’ne gelerek randevu almak istedi. Nuray Zeytin ise doktorun Bir başka bölümde görevli olduğunu ve ancak perşembe gününe kayıt yapılabileceğini söyledi. Buna tepki gösteren Selahattin A., “Benim verdiğim parayla maaşını alıyorsun, bakmak zorundasın” dedi. Oğul Sıracattin A. da iddiaya göre Zeytin’in üzerine yürüdü ve küfürlü tehditler savurdu. Zeytin, ‘beyaz kod’ uygulamasını başlatıp özel güvenlik ve polis ekibini çağırdı.

Gözaltına alınan baba ve oğlu, Cumhuriyet Polis Merkezi’nde verdikleri ifadenin ardından serbest bırakıldı. Hastane personeli Nuray Zeytin de karakolda 2 şüpheli hakkında ‘tehdit ve hakaret’ suçlamasıyla şikayette bulundu.
Sağlık çalışanlarının bu gibi durumlarla sıkça karşılaştığını belirten Nuray Zeytin, “Şahıs, ağıza alınmayacak küfürler etti. Tehdit etti, ben de güvenliği çağırdım. O anda güvenlik gelmeseydi, fiziksel olarak şiddete maruz kalacaktım” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu