Gündem

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden İBB eski Başkanı Topbaş son yolculuğuna uğurlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Kadir Topbaş, 16 Kasım’da kaldırıldığı özel hastanede entübe edilmişti.
Uzun süredir yoğun bakımda tedavi gören ve koronavirüsü yendiği belirtilen Topbaş’ın lösemi hastalığı tedavisi de gördüğü ancak organlarının bu sürece yenik düştüğü belirtildi.

Topbaş’ın cenazesi 09.30’da hastaneden alınarak, Zincirlikuyu Gasilhanesi’ne daha sonra da Beyoğlu Belediyesi önüne getirildi.
Topbaş için Beyoğlu Belediyesi önünde tören düzenlendi.
Törene, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yapılan duaların ve alınan helalliğin ardından Topbaş‘ın cenazesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne götürüldü.

Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız, burada yaptığı konuşmada; “Eserlerine sonuna kadar sahip çıkacağız. İsminin yaşaması için bu dönemde yapacağımız eserlere Kadir Topbaş ismini de vermeyi uygun görüyoruz. Allah rahmet eylesin. İstanbul’un, Beyoğlu’nun Kadir abisi olacak. Biz onu öyle hatırlayacağız.” dedi.

İBB eski Başkanı Kadir Topbaş’ın Fatih Camii’inde kılınacak cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.

Dün akşam saatlerinde Gazeteci Candaş Tolga Işık ile görüşen Kadir Topbaş‘ın oğlu Ömer Topbaş’ın “Babam kovidi atlattı ama sonrasında bağışıklığın düşmesiyle çoklu organ yetmezliği gelişti ve tekrar yoğun bakıma alındı. 30 dakika önce de babamı kaybettik” dediği öğrenildi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu