Haberler

TBMM’nin açılışının 100. yılında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz

Keşan Belediyesi, TBMM’nin açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bugün çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek.
Koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkamayan çocukların mutluluğuna katkıda bulunmak ve bu büyük coşkuyu tüm Keşan’a yaşatmak amacıyla hazırlanan etkinlikler, 23 Nisan 2020 Perşembe günü, Yeni Mahalle Atakent Meydanı’nda, gökyüzüne 2323 ay yıldızlı kırmızı balonların salınmasıyla başladı.
Rengarenk kıyafetleri içindeki hayal kahramanları da, çocukların pencerelerinin önlerine giderek onları mesafeli ziyaret edecek ve bayramlarını kutlayacak.
Keşan Belediye Bandosu da gün boyunca Keşan’ın cadde ve sokaklarında çalacakları müziklerle 23 Nisan coşkusunu evlerinde bulunanlara yaşatacak.
Yerel müzik gruplarından Grup Aheste ise Keşan’ın bazı mahallelerinde, yine koronavirüs önlemleri çerçevesinde, canlı konserler verecek.
23 Nisan coşkusu, tüm Türkiye ile aynı anda, saat 21.00’de; evlerin pencerelerinden, balkonlarından hep birlikte okunacak İstiklal Marşı ile katlanacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu