BölgeEğitimGenelKeşanTarım

Tarım bölümü öğrencilerinin emeği ilk hasat arpa 30 TL’den satıldı

TOBB Proje Okulu Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Bölümü öğrencilerinin ektiği ilk arpanın hasadı gerçekleştirildi.

Hasat törenine; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, kurum amirleri, bölüm öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Tarım bölümü öğrencileri, Keşan Ticaret Odası ve Keşan Ticaret Borsasının destekleriyle 7,5 dönüm arazide arpa üretimi gerçekleştirdi. Ekim döneminden hasat zamanına kadar olan her aşamada görev alan öğrencilerin ilk hasat arpa ürünü bugün Keşan Ticaret Borsasına geldi.
Gerçekleştirilen ilk hasatta 4 ton ürün elde edildi.

İlk arpa salon satışı gerçekleştirildi

TOBB Proje Okulu Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Bölümü öğrencilerinin ektiği ilk arpa hasadının salon satışı Keşan Ticaret Borsasında saat 11.30 sıralarında başladı.

Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı salon satışı 5 liralık sembolik fiyat ile açıldı.

Açık artırmanın ardından ilk hasat olan 4 tonluk arpa, 30 TL fiyatla Kurt Kardeşler Tarım adına Ali Kurt tarafından satın alındı.

Salon satışı sonrası Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen tarafından öğrencilere hediye çeki taktim edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu