Asayiş

Taraflar arasındaki tehdit ve hakaret vakaları emniyete taşınıyor!

Keşan’da geçtiğimiz günlerde Polis Merkezi Amirliği tehdit ve hakaret vakaları sebebiyle yoğunluk yaşadı. Bir çok farklı mahalleden, eşler, komşular ve baba-oğullar diğer tarafın kendilerine ettikleri hakaret ve tehditler sebebiyle şikayetçi oldu.

İlk olay İspat Cami Mahallesi‘nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, N.K. yaklaşık bir ay kadar önce akrabaları vasıtasıyla tanıştığı A.B.‘den ayrılmak istedi.
A.B.’nin hal ve hareketlerinden rahatsız olan N.K. durumu kendisine anlattı, ancak karşı taraftan ölüm tehdidi aldığını beyan ederek Keşan Polis Merkezi Amirliği’ne giderek şikayetçi oldu. Şüpheli A.B. ise suçlamaları kabul etmedi.Bir diğer olay ise Mustafa Kemal Paşa Mahallesi‘nde yaşandı. İddiaya göre Y.K., kızının hamile olduğunu söyleyen komşularının sözlü saldırılarına maruz kaldı. Komşularının kızı hakkında söyledikleri ve kendisine ettiği hakaretlerden dolayı şikayetçi olan mağdur Y.K. da Keşan Polis Merkezi Amirliği’ne başvurdu. S.Y., B.Y. ve İ.Y.’nin ifadeleri alındı.

Bu olayların yanında eşler arasında doğan anlaşmazlıklar sebebiyle de bir çok kişi emniyete başvurdu.

Yukarı Zaferiye Mahallesi‘nde gerçekleşen bir olayda ise eşlerden biri diğerini bıçak çekip evden kovdu!
Edilen bilgiye göre, eşine tehdit ve hakaretlerde bulunan D.Z., bununla da yetinmeyerek eşine önce bıçak gösterdi, ardından evin kapısından dışarı attı. Yaşadıkları sonrasında dehşete düşen mağdur eş F.Z., soluğu emniyette aldı. F.Z. eşinden şikayetçi oldu.Eşler arasında olduğu gibi bir tehdit ve hakaret vakası da baba-oğul arasında yaşandı.
Bu kez, Yeni Mescit Mahallesi‘nde yaşayan H.K. ve C.K. birbirlerinden diğer tarafın hakaret ettiği gerekçesiyle şikayetçi oldu. Önce babanın oğlundan tehdit ve hakaretler sebebiyle polis merkezine gittiği olayda, ifadesi alınan oğul da aynı şekilde babasından şikayetçi oldu.

Örnekler bu ve bunun gibi her gün yaşanan bir çok olayla devam ederken akıllara ‘Neden anlaşamıyoruz?’ sorusunu getirdi. Birbirlerine çok yakın olan insanların ne sebepten birbirlerine tehditler savurup hakaret ettiği ise merak konusu oldu.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu