Eğitim

T.Ü. Keşan YÇUBYO Meslek Yüksekokulu mezunlarını verdi

T.Ü. (Trakya Üniversitesi) Keşan YÇUBYO (Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu) ile Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu’nun 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, dün gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda başlayan törene; CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Keşan YÇUBYO Müdürü Prof. Dr. Ahmet Atakişi, Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Serhat Hüseyin, Keşanlı hayırsever İş İnsanı Ahmet Yörük, Keşan’daki STK’ların ve siyasi partilerin başkan ve temsilcileri, akademisyenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Atakişi ve Hüseyin, öğrencilere başarı dileklerini iletti

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törenin açış konuşmasını, Atakişi yaptı. Ahmet Atakişi, velilere, öğrencileri mezun oldukları gibi sıkmamaları konusunda tavsiyelerde bulunarak, “Çocuklarınızı, ‘Bir an önce iş bul elin iş tutsun’ diyerek sıkmayın. Çocuklar birkaç ay dinlenip kendilerine gelsin. Çocuklarınız burada başarılı olsa da olmasa da onların arkasında durun, onlara destek olun.” dedi.
Daha sonra söz alan Serhat Hüseyin, kendileri için çok özel bir gün olduğunu kaydederek, “Artık öğrencilerimiz yok, meslek sahibi olan gençlerimiz var. Ulaştığınız bu nokta koşunuzun sonu değil. Artık ülkemizin dört bire yanında koşmaya devam edeceksiniz. Gittiğiniz yerlere sadece sağlık hizmeti değil, eğitim, barış ve aydınlık götüreceksiniz. Nitelikli bireyler olduğunuzun farkında olun ve bu farkı yansıtın. 2021 yılı afet yılıydı. Buna istinaden Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü’ne öğrenci alımını tamamladık. Bu bölüm çok tercih edilmedi. Bu bölümün tercih edilmesini herkesten bekliyorum.” diye konuştu.

Başarılı öğrencilere plaketleri takdim edildi

Tören, Prof. Ahmet Hamdi Zafer‘in de konuşmasıyla devam etti. Mezuniyetin veliler için bir “Bayram” niteliği taşıdığını dile getiren Zafer, bu mutluluğu paylaştığını ifade ederek, öğrencilerin yetiştirilmesinde emek veren eğitimcilere ve velilere teşekkür etti. T.Ü. Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu‘nun, mezuniyet ile ilgili mesajının izletildiği törende, Keşan YÇUBYO birincisi Selin Erok ile Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu birincisi Fatih Aksu, öğrenciler adına hazırladıkları konuşmaları yaptı. Konuşmaların ardından, Keşan YÇUBYO birincisi Selin Erok ile Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu birincisi Fatih Aksu‘ya, Keşan YÇUBYO ikincisi Hilal Darcan ile Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu ikincisi Ebru Özdemir‘e, Keşan YÇUBYO üçüncüsü Gamze Gökmeydan ile Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu üçüncüsü İrem Sözer’e plaketleri takdim edildi. Bölümlerinde dereceye giren öğrencilere de başarı belgelerinin takdim edildiği tören, mezun olan tüm öğrencilere mezuniyet belgeleri verilmesiyle devam etti. Tören, her iki okulun da ayrı ayrı meslek antlarını okunmasının ardından öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

Tabakoğlu’nun yaptığı konuşmanın ardından, okul birincisi Yiğitcan Uçum’a, okul ikincisi Ayşenur Ayaoğlu’na ve okul üçüncüsü Aylin Akyol’a plaket verildi. Okul birincisi Uçum’un yaptığı konuşmadan sonra, yaş kütüğüne mezuniyet şiltini çakmasıyla devam eden tören, mezun olacak topluluk başkanlarına ve sportif faaliyetlerde dereceye giren takımlara teşekkür belgelerinin verilmesinin ardından mezun öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Tören; meslek andının okunmasının ardından keplerin havaya atılmasıyla sona erdi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu