Asayiş

Sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, yol dışına uçup direğe çarptı!

Keşan’da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, yol dışına uçtu. Yol kenarındaki aydınlatma direğinin çarpışmanın etkisiyle yerinden söküldüğü kazada, sürücünün şans eseri burnu bile kanamadı.

Kaza bu gece saat 01.45 saatlerinde Erikli-Mecidiye yolu üzerinde meydana geldi.
Edinilen bilye göre, Erikli’den Mecidiye sahili istikametinde seyir halinde olan 34 LY 3428 plakalı otomobil sürücüsü, kanal köprüsünü geçtikten sonra bilinmeyen bir sebeple direksiyon hâkimiyetini kaybetti. Savrulan araç daha sonra yol dışındaki aydınlatma direğine çaptı.


Çarpışmanın şiddetiyle beton direk yerinden sökülüp yol üzerine düşerken, araçta ağır hasar meydana geldi. Kazanın haber verilmesi üzerine bölgeye jandarma ve ambulans ekipleri sevk edildi. Sürücünün sağlık durumunu kontrol eden sağlık ekipleri herhangi bir yaralanma durumunun olmadığına kanaat getirirken, kazadan şans eseri yara almadan kurtulan sürücü jandarmanın bölge incelemesi ardından ifadesi alınmak üzere jandarma karakoluna gitti.Kaza esnasında direğin düştüğü yol bir süre trafiğe kapalı kalırken, bölgeye gelen çekici yardımıyla yol tekrar açıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu