Haberler

Suçunu itiraf etti, şikayetçi olmayınca serbest kaldı

Keşan’da polis kovalamacası sonrasında yakalanan şüphelinin çuvalından iş aletleri ve musluklar çıktı. Çuvaldaki bazı eşyaları çaldığını kabul eden şüpheli, sahibinin şikayetçi olmaması üzerine serbest bırakıldı.

Olay Yeni 3 Haziran Çarşamba günü yaşandı. Yeni Mescit Mahallesi’nde rutin devriye görevini yapan Asayiş Büro ekipleri, polis tarafından daha önceden bilinen B.K. isimli şahsı yolda gördü. Elinde mavi renkli bir çuvalla yaya vaziyette ilerleyen B.K.’nın birden kaçmaya başlaması üzerine kendisini takip eden ekiplerle arasında kovalamaca yaşandı.
Koşturmacanın ardından yakalanan şüphelinin elindeki çuvalı alıp inceleyen polis içinde, musluk başlıkları, tel makası, musluk bataryası, su sayacı matkap ve diğer malzemelerin olduğunu gördü. B.K. ise çuvaldaki malzemelerin bir kaçını çöpten kendisinin topladığını; ancak bazılarını da bir önceki gece Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde yaşayan H.Ü.’ye ait bodrumdan çaldığını itiraf etti.
İfadeler üzerinde polis merkezine davet edilen H.Ü., malzemelerin kendisine ait olduğunu beyan etti, çalınan aletlerin sahibinin şikayetçi olmaması üzerine ifadesi alınan B.K., serbest bırakıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu