Genel

Su kesintisine eleştiriler art arda geldi! “Önlem alamadık” diyen vatandaş zamanlama ve süreye tepki gösterdi

Kadıköy Barajı’nda yapılan hat yenilemeleri çalışmaları sebebiyle Keşan’da su kesintileri yaşandı. Su kesintisine hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, belediyenin sosyal medya hesabını eleştiri bombardımanına tuttu..

Kadıköy Barajı Rasim Ergene İçme Suyu Arıtma Tesisi’ndeki 30 yıllık kolektör hattının yenilenme çalışmaları geçtiğimiz gün başlamıştı. Gece saatlerinden başlayan su kesintileri Keşan’ın bazı noktalarında gün içinde de devam etti. Sabah uyanan vatandaşlar susuz kalırken, belediyenin sosyal medya hesaplarından su kesintilerine yönelik eleştiride bulundu.
Su kesintisinin zamanlamasına dair net bir bilgi alamadıklarını belirten vatandaşlar, hazırlıksız yakalanmalarından dolayı serzenişte bulundu. “Önceden neden duyuru yapmıyorsunuz? Bu nasıl bir sorumsuzluk?” diyen vatandaşlar, suların yeniden akmaya başlayacağı zamana dair de net bir bilgi paylaşılmasını istedi.

Günün ilerleyen saatlerinde Keşan Belediyesi barajdaki yenileme çalışmalarının tamamlandığını ve saat 14.00’ten başlayarak 20.00’ye kadar yeniden suyun verilmiş olacağını SMS ile duyurdu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu