Haberler

SP Keşan İlçe Başkanı Köseler’den “Kovid-19’dan ölenler eski devlet hastanesinde yıkansın” önerisi

Keşan’da ölümcül salgın korona virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin cenazeleri hakkında, Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler açıklama ve öneride bulundu. Koronavirüs sebebiyle ve doğal yolla ölen vatandaşların cenazelerinin aynı yerde yıkandığına şahit olduğunu, ve diğer insanların da bundan rahatsız olduğunu belirten Köseler, “Cenazelerin ayrı yerlerde yıkanması gerekiyor.” diyerek, Keşan Eski Devlet Hastanesi’ni işaret etti.

Koronavirüsün, dünyada ve Türkiye’de yıkıcı etkilerini gösterdiği ve Keşan’da da bu sebepten meydana gelen ölümlerin her geçen gün artarak devam ettiğini hatırlatarak sözlerine başlayan Köseler, şunları söyledi: “Salgın döneminde gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor. Yetkililerin, bir çok alanda tedbir aldıklarını görmekteyiz. Ancak, ilçemizde koronavirüs salgını ya da doğal yolla hayatını kaybeden vatandaşlarımız oluyor. Bu vatandaşlarımızın cenazelerinin yıkanması konusunda gerekli tedbirlerin alınması lazım. Keşan Devlet Hastanesi’nin altında 1 tane cenaze yıkma alanı bulunmaktadır. Son dönemde, koronavirüsten ve doğal yolla ölen vatandaşlarımızın cenazelerinin aynı yerde yıkandığına birkaç defa şahit olduk. Bu olayı sıkıntı olarak görüyorum. Yaşanan olay insanları ve yıkayan kişileri tedirgin etmektedir. Orada bulunan personelde sıkıntıya düşmektedir. Onlarında sağlığının düşünülmesi gerekiyor.”
Konuya hassasiyetle yaklaşılması gerektiğini belirten Ahmet Köseler, “Koronavirüs ya da normal ölen kişilerin cenazelerinin ayrı yerlerde yıkması gerekiyor. Eski Devlet Hastanesi’nin morgu ya da cenaze yıkama alanı şuanda boş şekilde duruyor. Koronavirüsten ölen kişilerin cenazeleri, gerekli önlemler alınarak burada yıkanabilir. Doğal ölümler ise, mevcut Devlet Hastanesi?nde yıkanabilir. Yaşanan sıkıntının biran önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Yetkililerin bu konuda adım atmasını bekliyoruz. İnsanlarımızın zaten acıları var. Acılarını en azından bir nebze olsun azaltabilmek için böyle bir uygulamanın yapılmasını istiyoruz.? önerisinde bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu