Haberler

Sezonun canlanması için yeni kararlar bekleniyor

Sokağa çıkma kısıtlamasında Erikli Sahili

KEŞAN Online paylaştı: 26 Mayıs 2020 Salı

Ramazan Bayramı süresince korona virüsün yayılmasını engellemek amacıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, normalde tıklım tıklım olan sahiller boş kaldı.

Türkiye’de korona virüsün görülmesi ve yayılmasının ardından şehirler arası seyahat kısıtlamaları başlamadan önce büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlar, sahillere hücum etmiş ve bit çoğu da buralarda süreci geçirmeye başlamıştı.


Deniz kıyısına gitmenin yasak olduğu, gidenlere de 3 bin 150 lira para cezası uygulanan sahillerde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması boyunca sessizlik hakimdi.
Bir süre önce bölgeye gelen vatandaşlar, evlerinde ve bahçelerinde tadilat yaparak yaşanan bu boşluğu yine de değerlendirmeye çalıştı


Bu sene sezonluk veya kiralık evlere gelen vatandaşların olmaması, sadece kendi evleri olan kişilerin Erikli, Yayla ve Mecidiye sahillerine gelmesi sebebiyle büyük bir yoğunluk yaşanmadı. Öte yandan normal şartlarda altında adım atmanın dahi güç olduğu Erikli caddelerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanırken sokaklar bomboş kaldı.Bunların yanında gerek sokağa çıkma kısıtlaması ve gerekse sahil şeridine çıkmanın tamamen yasak olmasını denetleyen Jandarma ekipleri bölgede adeta kuş uçurtmadı.
Drone destekli kontrollerde bulunan ekipler, sıkı denetimlerini sürdürdü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu