ÇevreGenelHaberlerÖZEL HABER

“Saros’uma Dokunma” mitingine destek veren sanatçı Ender Çalışkan: “Bu yapılanın siyasi ve ticari hiçbir gerekçesi olamaz!”

“Saros’a Adalet İçin Saros’uma Dokunma” mitinginde sahne alan ve destek olan sanatçı Ender Çalışkan, devam eden FSRU Limanı inşaatının durdurulması gerektiğini söyledi. Çevreye zarar verildiğini dile getiren Çalışan, “Bunun açıklaması olamaz” dedi.

Keşan Kent Konseyi ve Saros Gönüllüleri Dayanışması iş birliği ile binlerce çevrecinin 10 Temmuz 2021 Cumartesi günü bir araya gelerek düzenlediği ‘Saros’a Adalet için Saros’uma Dokunma Mitingi’nde Pop Müzik Sanatçısı Ender Çalışkan da sahne aldı.
Sahne performasının ardından konuşan Çalışkan, mitinge katılımın memnuniyet verici olduğunu belirterek, sıcak havaya rağmen alanları dolduranlara teşekkür etti.
Sözlerine Saros’un eşsiz tabiatı hakkında konuşarak başlayan Çalışan, “Kendi kendisini temizleme özelliği olan 5 denizden biri olan Saros’un doğlagaz-petrol botu hattı için heba edilmesi gerçekten de akıl almıyor. Bunun hiçbir siyasi ve ticari gerekçesi de olamaz. Başkalarının özlem duyduğu bir şeyi bizim heba ediyor olmamız hiç hoş bir şey değil. ” diyerek çevrenin yok edildiğine vurgu yaptı.
İnşaatın gerçekleştirildiği alanda, çevrenin zarar gördüğünü ve bunun bir an önce durdurulması gerektiğini belirten Ender Çalışkan, “İnşaat alanını gördüm, dozerleri ve denize çakılan kazıkları gördüm. Bir kaç gün önce de denize akan simsiyah suyu gördüm. Gerçekten de yazık, günah. Bunun hiçbir açıklaması olamaz. Saros Gönüllüleri, Saroslular ve Türk halkı haklı ve kazanacak” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu