Haberler

Saros sahillerini tercih edenler, pandemide ikinci dalga endişesi yaşıyor ve..

Keşan FM’de, 14 Ağustos 2020 Cuma günü canlı yayınlanan “Gündem Özel” programına katılan ve Program Moderatörü Orçun Oğuz‘un sorularını yanıtlayan Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Gökçetepe Köyü Muhtarı Abdullah Kemik, içinde bulunduğumuz pandemi süreci ve buna bağlı olarak Bilim Kurulu’nun geçtiğimiz Çarşamba günü açıkladığı tavsiye kararı sonucunda okulların yeni eğitim öğretim dönemine de uzaktan başlayacak olması nedeniyle, Saros sahillerinde sezonda yaşanan nüfus yoğunluğunun, sonbahar ve kış aylarında da devam edeceği yönünde görüş bildirdi.

Keşan Belediyesi’nin mücavir alanı olan Erikli sahilinde, geçtiğimiz aylarda ciddi bir sorun olarak kendini hissettiren “su sorunu” başta olmak üzere, sahillerin çözüm bekleyen sorunları olduğuna kayıt düşen Kemik, bölgede yazlığı olanların, pandemi döneminde daha güvenli olacağını değerlendirerek, İstanbul’a ya da yaşadıkları diğer illere dönmeyi düşünmediklerini de vurguladı.  

Kemik; “Görüyorum ki; İstanbul ve diğer bölgelerdeki insanların çoğu şu anda sahillerimizi ikinci adres yapıyor. Pandemide ikinci dalga olabileceğini öngörenler, gitmek istemiyorlar. Sonbaharda Saros Körfezi’nde büyük bir nüfusun kalması kimseyi şaşırtmasın.
İstanbul’da ticaret yapan ve sahillerimizde yazlığı olanlar <Ben bir yıl çalışmasam da olur> mantığı ile hareket ediyor. Sağlığını korumak adına, buradan gitmek istemeyen, bir yıl burada kalmayı göze alan insan sayısı çok fazla. Şimdiden bana ve diğer muhtar arkadaşlarıma <Bizim buradan odun alma hakkımız var mı?> diye soranlar var. Demek ki insanlar buradan gitmeyi düşünmüyorlar”
dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu