Haberler

Sarıkeçe ve Yılmaz, sahillerin MUÇEV’e kiralanması konusunda konuştu

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ve İYİ Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Gökhan Yılmaz, 12 Şubat 2020 Çarşamba günü Keşan FM‘de katıldıkları Bunu Konuşalım programında, Saros sahillerinin MUÇEV tarafından kiralanması konusunda açıklamalarda bulundu. Sarıkeçe, “CHP ve İYİ Parti’yi hedef alarak bize, sizin yüzünüzden oldu diyorlar. Hayır! Biz bu işin müsebbibi değiliz. Takipçisi olacağız” dedi. Yılmaz ise sahillerin kiralandığının açıklanmasının geç kalındığı konusunda “Sahillerin kiralandığı günden bu yana Helvacıoğlu’nun hiç mi haberi yoktu?” diye sordu?

Mecidiye, Erikli ve Yayla sahillerinin verilmesinin ve bu sürecin el altından gerçekleştiğini savunan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, “Anladığımız kadarıyla bu süreç el altından, buyur sana Saros’u verelim diyerek gerçekleşmiş’ dedi ve kötü niyet sezdiğini belirterek devam etti “Hiçbir ihale yapılmadan verilmiş. Bunun adı kıyak mıdır, imtiyaz mıdır? Piyangoya da Saros çıkmış. Peki ne zaman verilmiş? Bizim ne zaman haberimiz oluyor? En çok takıldığımız konu bu. Veriliş tarihi Ekim ayı, yaklaşık 3 ay sonra gündeme geliyor. Ocak ayının sonunda haberdar oluyoruz. Bu geçen sürede hiç mi Keşan Belediyesi’nin haberi olmadı bugüne kadar? Keşan Belediye Başkanı haftanın belirli günlerinde Çevre müdürlüklerinde çevre bakanlıklarında. Hiç mi bundan haberi olmadı? Böyle bir şey varsa Keşan kamuoyunu haberdar etmesi gerekmez miydi?” diye sordu.

Sahillerin ihaleye verilme sürecinin başlaması için talebin Keşan Belediye Başkanlığı’nın kiralama talebi üzerine çıktığı dile getiren İYİ Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Gökhan Yılmaz ise, “Baştan bir ihale yokmuş ortada, bunu baştan bakanlık çıkarmamış demek ki. Sonrasında kimse gitmediği için iptal ediliyor. Sonra MUÇEV, pazarlık usulü 10 yıl süreyle alıyor. Hiç mi başkanın haberi olmadı? Tama biz kiralama yetkisini vermedik. Keşke başkan parti gruplarını alıp önderlik etseydi ve buna yürütmeyi durdurma davası açsaydı” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu