Gündem

Sarıkeçe, İYİ Parti’nden toplu istifa iddialarına cevap verdi!

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, parti’nden istifa edildiği iddialarına toplu rozet takdiminde cevap verdi. Şimdiye kadar kimsenin istifa etmediğini söylerken, “Toplu istifa haberleri söz konusu değil. Bize gelen istifa yok, görevimizin başındayız” dedi.

“Üye sayılarımızı günden güne artırıyoruz”

İYİ Parti Keşan’a katılımlar devam ediyor. Aralarında kendi partilerinden istifa edenlerin de olduğu toplam 18 kişi bugün toplu rozet takdimi ile İYİ Partili oldu. Türkmen ve Siğilli köylerinden partiye 18 kişinin katılımı hakkında konuşan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, İYİ Parti’ye olan ilginin günden güne arttığına işaret ederek, şu şekilde konuştu: “Partimiz her geçen gün çıtayı yükseltmek suretiyle, kuruluşundan bu zamana henüz 4 yıl geçmesine rağmen halkımızın ve vatandaşlarımızın son günlerde yaşadıkları ekonomik sıkıntılar neticesinde katılımları arttı. Son dönemde çok daha gözle görülür, insanların umudu olma yolunda talep ve teveccühler memleketimizin her sathında olduğu gibi bölgemizde de gelmekte. Üye sayılarımızı günden güne artırıyoruz. Bugün de gerek Türkmen, gerekse de Siğilli köylerinden partimize katılmak üzere aramızdalar. Bizleri şereflendirip onurlandırdılar. İnanıyorum ki, onların varlığı bize güç katacak.” derken, sözlerinin devamında “Bizler de bu teveccühe bu İYİ Parti olarak sıkıntılı günlerde vatandaşlarımızın yarasına merhem, ümitsizliğine umut olmak. Gelecek günlerde de bu buhranlı günleri bertaraf edip tekrar insanların birbirini kırmadığı, saygı ve hoşgörünün tekrar hakim olduğu düzeni tesis etmek amacımız. Huzurunuzda hoş geldiniz diyorum.” ifadelerini kaydetti.

Partiye katılan 18 kişi adına konuşan parti üyesi Onur Yılber ise, İYİ Parti’nin arkasında olacaklarını dile getirerek “Sonuna kadar söz verdik. Biz her zaman zoru seven insanlarız. Zoru başaracağız buna inanıyorum. Kötü zamanda bize çok destek verdiler. Yalnız bırakmadıkları için Türkmen Köyü adına teşekkür ediyorum. Biz yapılan iyilikleri hiçbir zaman unutmayız. Sonuna kadar da Zafer Başkanımızın arkasındayız.” şeklinde konuştu.

“Birkaç arkadaşımızın istifasını istediğim doğrudur”

Rozet takdimi öncesinde partinden toplu istifalar olduğu iddialarına yanıt veren Zafer Sarıkeçe, “Şimdiye kadar istifa için kimse tarafından bir adım atılmadığını söylerken, “Geçtiğimiz dönemlerde yönetim kurulu üyelerimizden birkaç arkadaşımızın istifasını istediğim, aldığım, gereğini yaptığım doğrudur. Tabii ki beraber çalışmayı istemek nasıl bir erdemse çalışmamayı istememek de her iki taraf içinde olgunlukla karşılanır. Çalışmak istemediğimi belirttim, çalışmak istemeyip de bizden ayrılmak istemeyen arkadaşlarımız da vardı; ama dün gece sosyal medyada yayılan toplu istifa haberleri söz konusu değil. Bize gelen istifa yok, görevimizin başındayız; genel merkezimiz ve ilk başkanlığımızla bu konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Bulunmasını da gerektirecek bir durum yok, çünkü böyle bir olay yok.” dedi. ve sözlerini “Delinin biri kuyuya bir taş atmış, dün akşamdan beri 40 akıllı çıkarmaya çalışıyor.” diyerek sonlandırdı.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun son meclis toplantısından sonra İYİ Partili meclis üyeleri hakkında yaptığı açıklamalar için konuştu. Helvacıoğlu’nun “Onların da vicdanı sızlıyor. İYİ Partililere sesleniyorum; kendiniz olun.” sözlerine, “Belediye Başkanı Keşan’da vicdandan bahsedecek en son kişidir.” diyerek karşılık veren Sarıkeçe, ” İyi giden bir ittifak var ve bence bozma çabası” şeklinde konuştu.

“Hoşnut ve memnun değilse, adli makamlar orada”

Geçtiğimiz gün Keşan Belediyesi Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun İYİ Partili meclis üyeleri için söylediği “İYİ Partili üyelerimizin vicdanı el vermese de ret oyu kullanarak birçok yatırımın yapılmasına ‘Hayır’ diyorlar.” sözlerinin hatırlatılması üzerine konuşan Sarıkeçe, “Belediye Başkanı Keşan’da vicdandan bahsedecek en son kişidir.” diyerek şu sözleri kaydetti: “İki kıştır insanları sokak ortasında bırakmak huyu ve âdeti olmuş. O insanın vicdandan bahsetmesi bana çok mantıklı gelmiyor. Ona kalsa herkes suçlu; ama kendisi pür-u pak. 30 yıllık CHP iktidarı diyor ama savcıya ya da adliyeye gidip de en ufak bir şikâyet dilekçesinde veya başvuruda bulunmuş mu? Tabii ki de hayır. Kameraların önünde oynamak, show yapmak âdeti. İnsanlarımız bazı şeyleri görüyor ve eminim sandıkta da onun cevabını en güzel şekilde vereceklerdir. İşine geldiğinde yapacak; ama işine gelmeyince ‘Beni çalıştırmıyorlar’ demeyi insanlar da görüyor. Eminim sandıkta da cevabını vereceklerdir. Hoşnut ve memnun değilse adli makamlar ve adliye orda, devletin bütün kurumları çalışıyor. Gider yapılan yanlışları, bizlerin nerede yaptığı bir yanlışı, eksik veya illegal bir şey varsa onları da söyler. Bugüne kadar çıkarılan bütün krediler onun projeleri içindi. Millet İttifakı olarak Cumhuriyet Halk Partisiyle beraber İYİ Parti meclis üyelerinin el kaldırmasıyla geçti. İşine geldiği zaman verecekler tabi deyip işine gelmediği zaman da “beni çalıştırmıyorlar’ demek ne siyasi ahlaka ne de adamlığa sığar. ” dedi.

“Herkesin kendi hür fikirleri vardı ama yok ettiler”

Yine Helvacıoğlu’nun söylediği, kararların veriliş aşamasında “İYİ Parti de onlara uyuyor. Aslında onların da vicdanı sızlıyor. İYİ Partililere sesleniyorum; kendiniz olun.” sözleri hakkında konuşan Zafer Sarıkeçe, “Herkesin hür vicdanı var. Zaman zaman biz ayrı fikirlerde de bulunduğumuz çok olmuştur. Zaman içinde bunu hep beraber görüyoruz. Rozetini taktığı bu hükümetin ülkeyi son dönemde getirdiği yer burası. Esasına baktığınız zaman ittifaklar modelini getirenler onlar, ağlamayacak. Herkesin kendi hür fikirleri vardı ama sağ olsunlar bunlar hür fikirleri yok ettiler. Bugün gelinen nokta bu. Cumhuriyet Halk Partisi ile her ne kadar ittifakta olsa ayrı düştüğümüz konularda bizim meclis üyelerimiz farklı kararlar aldı veya onların farklı kararlarda olduğu zamanlar olmuştur. İyi giden bir ittifak var ve bence bozma çabası. Gayet güzel ittifakımızı götürüyoruz. Keşan’ın faydasına olacak her şeyde varız. Keşan’ın zararına olduğunu düşündüğümüz noktalarda da her iki parti mensubu arkadaşlarımızın ortak karar alması kadar doğal bir durum yok” ifadelerini kullandı.
 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu