Haberler

Şapçı ve Özkaya, MUÇEV ve FSRU hakkında net konuştu

Keşan FM?de, her hafta Çarşamba günleri yayınlanan ve yerel gündemin dikkat çeken konularının canlı yayında konuşulduğu ?Bunu Konuşalım?da bugün Orçun Oğuz’un konuğu Keşan Ticeret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası meclis Başkanı Orkun Özkaya oldu. Programda bölgede meydana gelen ekonomik gelişmeler ele alınırken, Şapçı ve Özkaya, FSRU ve MUÇEV kiralamalarıyla ilgili konuştu.

MUÇEV’in Bodrum’da devam ettiği çalışmalardan dolayı Bodrum Ticaret Odası’nın da muzdarip olduğunu dile getiren Şapçı şu şekilde konuştu: “Muğla’da MUÇEV’in kiraladığı alanların bazılarını çok iyi işlettiğini ancak bazılarında problemler var. Bizim bölgemiz aslında sayfiye bölgesi, Erikli ve Yayla’daki alanların oradaki evlerin kullanım alanı olması yönünde düşünüyoruz. Böyle bir oluşum olacaksa evlerin önünde olmaması lazım. Hepimizin ortak görüşü bu yolda olmamamız. Bunu siyaset üstü olarak düşünmeliyiz. Bölgemizdeki siyasi partiler ve MUÇEV için nasıl bir çalışma yapmamız lazım. Birlikte bir güç olup MUÇEV’i nasıl yıkacağımızı çalışmamız lazım dedi. Şapçı‘nın sözlerine katılan Özkaya ise, “Yazlıkçılarımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Umut ediyoruz ki en kısa sürede sonuç alırız” dedi.

Sazlıdere’de yapılması planlanan FSRU İskelesi hakkındaki KTSO’nun düşüncelerini soran Oğuz’u konu hakkında önceki zamanlarda aksiyon da aldıklarını belirten Şapçı, “Meclisimizin oy birliği ile FSRU’nun burada olmaması yönünde tavsiye kararı aldık. Bize getirip bizden alacakları ile de ODTÜ ile bir çalışma da yaptık” dedi. FSRU iskelesi için yapılan çalışmalar sonucunda yer seçiminde hatalar olduğunun altını çizen Şapçı, “Yapılacaksa da buraya yapılmaması gerekir, Enez’in açıklarında bir platform üzerinde bulunması daha doğru olacaktır.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu