BölgeKeşanSağlık

Sağlık Bakanı Koca ile görüşen Aksal’dan doktor müjdesi: “Eksik kadrolarımız en kısa zamanda tamamlanacak”

TBMM KEFEK (Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü.

Görüşmede, Edirne’ye son yıllarda yapılan yatırımların ele alındığını belirten Aksal; “Sayın Bakanımız ile Edirne’de tamamlanan, devam eden ve planlanan sağlık yatırımlarımıza dair değerlendirmelerde bulunduk. Her alanda olduğu gibi sağlık sektöründe de ilimizin ihtiyaçları doğrultusunda, bilgi ve teknolojinin son imkanlarıyla yatırımlarımıza devam edeceğiz.’’ dedi.

“Uzunköprü hızlanıyor”

Edirne’de sağlık alanında birçok eksiğin tamamlandığını belirten Aksal; “İlimizde sağlık yatırımı olarak en büyük eksiğimiz Uzunköprü Devlet Hastanemiz. Konuyu Bakanımızla görüşmemizde değerlendirdik. Sayın Bakanımızın talimatlarıyla Uzunköprü Devlet Hastanemizin yapımını hızlandırıyoruz. Bu hastanemizin yapımı tamamlandığında, Edirne’de tüm ilçe ve beldelerimizde olduğu gibi hemşehrilerimize daha kaliteli, daha refah, daha teknolojik imkanlarla geliştirilmiş bir sistemde sağlık hizmeti sunacağız.” şeklinde konuştu.

“Doktor müjdesi”

“Edirne genelinde sağlık alanında vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek için eksik sağlık personeli kadrolarımız ihtiyacımız doğrultusunda en kısa zamanda tamamlanacak. Buradan bu müjdeyi paylaşmak istiyorum‘’ ifadelerini kullanan Aksal, “Hemşehrilerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

Edirne’de sağlık yatırımları için hemşehrileri adına Sağlık Bakanı’na teşekkürlerini ilettiğini belirten Aksal, şunları söyledi: “Sağlık Bakanlığı 101. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası münhal kadroları il genelinde birçok bölümde daha iyi hizmet için gerekli olan personel istihdamını sağlayacak. Sayın Bakanımıza Edirne’ye destekleri ve özellikle pandemi döneminde gösterdiği özverili çalışmaları için teşekkürlerimi sunuyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu