GündemHaberlerKeşan

Şafak Uslu da Ekin Öztürk’ün iddialarını yargıya taşıyacağını açıkladı

Temiz Keşan Derneği Başkanı Ekin Öztürk’ün iddialarına cevap veren Keşan Belediye Meclisi’nin AK Parti’li Üyesi Şafak Uslu, iddialarının tamam hayal ürünü olduğunu ve Öztürk hakkında gerekli yasal yollara başvuracağını açıkladı.

Temiz Keşan Derneği Başkanı Ekin Öztürk, 9 Ağustos 2023 Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Keşan’ın içme suyunun Keşan Belediyesi’ne ait tankerle Koru Dağı’ndaki bir siteye taşındığını öne sürerek, o sitede Keşan Belediye Meclisi’nin AK Parti’li üyesi Şafak Uslu’nun da evi olduğunu iddia etmişti.

Öztürk’ün isim verdiği kişiler arasında iş insanı Yalçın Şen’den sonra Şafak Uslu’nun da Korudağı’ndaki söz konusu sitede evi olmadığı ortaya çıktı.

Şafak Uslu, yazılı açıklamalarda bulunarak Öztürk’ün iddialarına cevap verdi.

Ekin Öztürk’ün öne sürdüğü ifadelerin asılsız iddialar olduğunu belirten Uslu: “Söz konusu iddialar, Korudağ’daki evime oradaki sitede oturanlarla beraber itfaiye aracı ile su taşıdığım yönündedir. Ancak bu iddialar yalandır ve gerçek değildir. Öncelikle belirtmeliyim ki Korudağı’nda herhangi bir ev sahibi değilim, hiçbir zaman da olmadım. Dolayısıyla, evime itfaiye tankeri ile su taşıma gibi bir eylemi gerçekleştirmem mümkün değil ve bu iddialar tamamen hayal ürünüdür. Üstelik, Öztürk adlı kişinin bu iddiayı ortaya atarken herhangi bir somut kanıt sunmaması oldukça düşündürücüdür. Toplum önünde canlı yayında basın açıklaması yapacak biri söyleyeceklerini iyi araştırmalı ve tartmalıdır. Bunu yapmıyorsa ya cahilliğinden ya da kasıtlıdır.”

“Özür şahsımın uğradığı bu itibar suikastını geri alabilecek mi?”

“Açıklamada kullanılan dil çok çirkin bir dildir. ‘Kopar kafalarını başkan’ ne demektir?” diyerek açıklamasına devam eden Şafak Uslu: “Halkı galeyana getirmeye çalışmak ve adını okuduğu kişileri hedef göstermektir. Şimdi çıkmış sosyal medya hesabından şahsım ve iftira attığı diğer arkadaşımdan özür diliyor. Özür şahsımın uğradığım bu itibar suikastını geri alabilecek mi? Dün özür dilediğini okuduğum yazısından bir gün sonra yine ‘Keşan’ da haber yapan bir haber sitesi eski canlı yayını tekrar yayınladı. Üstelik Ekin Öztürk’ün yalan söylediğini kabul etmesiyle ilgili bir açıklama eklemeden bu çirkin iftira ve yalan haberler yayınlanmaya devam edildi. Ekin Öztürk haber kaynağının kendini yanılttığını söylüyormuş. Özründe samimiysen o isimlerin yazılı olduğu kağıdı eline kimin verdiğini de Keşan halkı ile paylaşmalıdır.” diye konuştu.

“Siyaset yapmak istiyorsa meydanlara çıksın”

Uslu açıklamasının devamında şu ifadeleri kaydetti: “Açıklamasını Temiz Keşan Derneği adına yapıp STK görüntüsü altında siyaset yapmaya çalıştığını da görüyoruz. Israrla … partili ….. kişiler diyor ama bu kadar araştırmacı (!) bir kişiyse bahse konu o sitede sadece bir parti mensuplarının oturmadığını, belki kendisinin de mensubu olduğu, yaklaşan belediye seçimlerinde babadan oğla devir yapıp aday olmak istediği siyasi partiden de oturanlar olabileceğini unutuyor mu? Siyaset yapmak istiyorsa meydanlara çıksın ki Keşan halkı da bu açıklamaların siyasi olduğunu görsün.  Çamur at izi kalsın anlayışı yanlıştır. Etrafa çamur atanın kendi elleri de çamura bulanır. Bu tür yalan ve çirkin ithamları adında ‘TEMİZ’ de geçen bir derneği kullanarak oraya da çamur bulaştırıyor.”

“Bu tür asılsız iddiaların itibarımı zedeleme amaçlı ve yalan olduğunu vurgulamak istiyorum”

Tüm belediyelerde ücret karşılığı  hizmet alımı olduğunu ve bu işlerin ücret tarifesini belediye meclisinin belirlediğini bilmiyor mu!?  O itfaiye araçları seçim zamanlarında ücreti karşılığında afiş de asıyor. Söz konusu haberlerin yayılmasıyla birlikte benim için büyük bir şaşkınlık ve rahatsızlık söz konusu olmuştur. Bu yanıltıcı bilgilerin yayılmasının ardında ne tür amaçlar olduğunu anlamak güç olsa da, asıl olan gerçekleri paylaşmak ve bu tür iddiaların yalan olduğunu net bir şekilde ortaya koymaktır. Bu tür asılsız iddiaların itibarımı zedeleme amaçlı ve yalan olduğunu vurgulamak istiyorum. Adımın karalamaya ve asılsız iddialara malzeme olmasını kabul etmem mümkün değildir. Gerekli yargı yollarına başvuracağımı belirtirim.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu