Haberler

Saat 14:00’te başlayacak Gündem Özel, kesanonline’da da canlı yayınlanacak

Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve Covid-19 adı verilen hastalığa yol açan koronavirüs, bugüne kadar dünya üzerinde 170’ten fazla ülkede görüldü.
Dünya Sağlık Örgütü koronavirüsü salgın (pandemi) olarak sınıflandırdı.
11 Mart 2020’de ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından, Türkiye’deki ilk koronavirüs vakasının tespit edildiği açıklandı.
Bu gelişmelerin ardından 18 Mart 2020’ye geldiğimizde, Sağlık Bakanlığı’nın açıklaması bu kez; Türkiye’de iki kişinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği, tespit edilen ve tedavi süreci başlayan hasta sayısının da 191 olduğu yönündeydi.

19 Mart 2020 Perşembe gününe yani bugüne geldiğimizde, dünya çapında tespit edilen koronavirüs sayısı 218 bini aştı, virüs sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının da 8 bin 900’ün üzerinde olduğu duyuruldu.

Bu gelişmelerin ardından, virüsün görüldüğü ülkemizde de ciddi önlemler alındı. Özellikle risk grubunda olan 60 yaşın üzerindeki vatandaşlara ve kronik rahatsızlıkları bulunan, herhangi bir hastalıkla ilgili tedavi sürecinde olan hastalara, evinizden çıkmayın uyarısı yapıldı. Okullar Mart ayı sonuna kadar tatil edildi. İnsanların toplu olarak bulunduğu kahvehane, kafe ve eğlence mekanları gibi pekçok işyeri geçici süre ile kapatıldı.
Bu durum ekonomi ve toplum psikolojisi üzerindeki etkisini her geçen gün daha fazla hissettirmeye başladı.
Farklı kesimlerden farklı sorular gündeme geldi.

Bugün Keşan FM’de, Gündem Özel programında koronavirüsü konuşulacak

Keşan FM’den yapılan duyuruda, bugün saat 14.00’te başlayacak ve canlı yayınlanacak “Gündem Özel” programında, koronavirüsünün konunun uzmanlarına sorulacağı belirtildi.
Moderatörlüğünü Orçun Oğuz’un üstlendiği “Gündem Özel” programında Coronavirüs (Covid-19) bilinen ve bilinmeyen yönleriyle konuşulacak.  Programın konukları; TÜ Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Hakan Akdere, TÜ Hakkı Yörük Sağlık Yüksek Okulu Acil ve Afet Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Özdemir Akbal ve Özel Keşan Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Haydar Yıldırım olacak.

Gündem Özel, Kesanonline’dan da canlı yayınlanacak

Saat 14.00’te başlayacak Gündem Özel programı, radyo yayını ile eş zamanlı olarak kesanonline.com’dan da izlenebilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu