Haberler

Rutin maske kontrolleri aralıksız sürüyor

Korona virüs dolayısıyla maske denetimleri devam ediyor. Keşan’ı bir uçtan bir uca gezerek esnafa denetimlerde bulunan heyet, hem uyarılarda bulundu hem de esnafın derdini dinledi.

Keşan’da Kaymakam Cemalettin Yılmaz öncülüğünde korona virüs denetimleri Artı Çarşı‘da devam etti. Yılmaz’ın esnafı hem maske ve tedbirler konusunda bilgilendirdiği hem de esnaf ile birlikte sohbet ederek durumlarını dinlediği denetimlere Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin ve Keşan İlçe Sağlık Müdürü  Dr. Hakan Çetin katıldı.


Cadde boyunca iş yerlerini tek tek gezen heyet, esnafa salgının önlenmesi için gerekli tedbirleri almaları ve uygulamaları konusunda sık sık hatırlatmalar yaptı.
Öte yandan salgın süreci ile birlikte işleri olumsuz etkilenen esnaf, Kaymakam Yılmaz’a durumlarını anlatırken, en kısa sürede pandeminin bitmesini istediklerini söyledi.Bunun yanında izlenen rota boyunca denk gelinen bazı vatandaşların maskelerini takmadıkları, ancak heyeti gördükten sonra telaşla genelde çene altlarında bulunan maskeleri ağızlarına çektikleri gözden kaçmadı. Durumun dikkatini çekmesi üzerine Helvacıoğlu, “Sadece bizi görünce değil, kendinizi korumak için maske takın.” diyerek vatandaşları uyardı.

Yılmaz: “Bahçeköy’de ölüm yok”

Devam eden denetimler sırasında Bahçeköy’de etkisini artıran salgının son durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Kaymakam Cemalettin Yılmaz, köyde korona virüse bağlı herhangi bir ölümün meydana gelmediğini belirterek, “Şu anda bir ölüm vakasında rastlamadık, hastalık orada azalarak devam ediyor. Gerekti tedbirleri köyde aldık, inşallah da ölüm olmaz. Türkiye’nin sonda gelen illerinden biriyiz vaka sayınlarında” dedi.

Helvacıoğlu: “Her vatandaşa bir jandarma veremezsiniz”

Yılmaz’ın değerlendirmelerinin ardından söz alan Mustafa Helvacıoğlu ise, “Hastanemiz de kontrol altında, tedbirleri elden bırakmamalıyız. ‘Yok’ dediklerimiz de bizi rahatlatmamalı. İşi gücü bıraktık, vatandaşımızın sağlığı için koşturuyoruz; ancak kurallara uyulmazsa biz bütün gün gezsek ne olur? Gezilerimiz yaptırım gezmesi değil, amaç kuralları hatırlatmak. Her vatandaşa bir jandarma veremezsiniz. “dedi.
Yaz sezonunun bitmesiyle Saros Körfezi’nde sirkülasyonun bittiğini söyleyen Helvacıoğlu, “Kapasitenin yüzde 30’u kadar bir doluluk var.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu