Reklam
Asayiş

Ringe dönüştürülen kıraathanede ‘horoz dövüşü’ operasyonu

Keşan’da horoz dövüştürüldüğü bilgisini alan polis ekipleri bir kıraathaneye baskın yaptı. Kıraathanenin horoz dövüşü ringine çevrildiği mekanda 16 horoz kurtarıldı.

Bir kıraathanede bahis amaçlı horoz dövüştürüldüğü bilgisi alan Keşan İlçe Emniyeti ekipleri 2 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 13.10 sıralarında Yeni Mescit Mahallesi’nde bulunan bir kıraathanede incelemelerde bulundu.
Yapılan aramalarda kıraathane içinde bir ring oluşturulduğu ve iki horozun da ring içerisinde olduğunu gören polisler, aynı kıraathane içinde bir de 16 bölümden oluşan ve horozların saklandığı dolap buldu. Ayrıca kıraathane içinde bir adet terazi, makas ve bol miktarda flaster yara bandı ele geçirdi.

Konuyla ilgili olarak, Cumhuriyet Savcısı’nın talimatları doğrultusunda kıraathane sahibi hakkında “Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama” suçundan adli tahkikata başlandı ve kıraathane içerisinde bulunan 16 horoz Keşan Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Horoz sahipleri hakkında da gerekli işlemlerin yapılması için Edirne Milli Parklar Müdürlüğü’ne bilgi verilirken, kıraathane sahibi Y. D. ise ifadesi akabinde serbest bırakıldı.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu