Siyaset

Recep Gürkan adaylıktan çekildi!

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bugün X hesabından yaptığı paylaşımda, Edirne’de aday belirmek için ön seçime gidileceğini fakat kendisinin ön seçime girmeyeceğini ifade ederek, adaylıktan çekildiğini duyurdu.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştüğünü dile getiren Gürkan“Adayımızın ön seçimle belirlenmesi ve ön seçime katılmayacağımı, örgütün beklediği adayın kazanması için sonuna kadar çalışacağımızı ve Edirne’yi tekrar kazanacağımızı kendilerine ilettim.” dedi.

Özel’in bu öneriye olumlu yaklaştığını belirten Gürkan, “Ön seçimin Edirnemize, aday adaylarımıza ve CHP’ye başarılar getireceği inancıyla sevgi ve saygılar sunuyorum” diyen Gürkan, adaylıktan çekildiği bu sözlerle ifade etti.

Gürkan, X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Edirne’de CHP’mizin altı oklu bayrağı gönderde kalmaya devam edecek.
Partimizin 20 yıldır kesintisiz kazandığı Edirne Belediye Başkanlığını önümüzde ki dönemde de sürdürmesi amacıyla, ilk günden bu yana adayın önseçimle belirlenmesi konusunu her platformda savundum.
Cumhuriyetin ve laikliğin yıkılmaz kalesi Edirne’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin tüm üyelerinin ve Edirnelilerin de aynı düşüncede olduğunu biliyorum.
Bu gün aynı düşüncelerimi Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile de paylaşarak adayımızın önseçimle belirlenmesi ve önseçime katılmayacağımı, örgütün belirlediği adayın kazanması için sonuna kadar çalışacağımızı ve Edirne’yi tekrar kazanacağımızı kendilerine ilettim.
Kendileri de bu önerime çok olumlu yaklaşarak Edirnemizde adayımızın önseçimle belirlenmesinin en doğru karar olduğunu belirttiler.
Önseçimin Edirnemize, aday adaylarımıza ve CHP’mize başarılar getireceği inancıyla sevgi ve saygılar sunuyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu