Haberler

Polisin “Dur” ihtarına uyamayan araç durmak bilmedi

Polis, uzun süren kovalamacanın ardından 2 kişiyi yakaladı, 2’si kaçtı

14 Temmuz 2019 Pazar günü saat 18.00 sıralarında Motosikletli Yunus ekipleri, Zati Yörüker Caddesi üzerinde devriye görevi yaptığı sırada, durumundan şüphelendikleri 22 FH …. plakalı bir araca dur ihtarında bulundu.

Araç dur ihtarına uymayarak; Paşayiğit Caddesi’nden Karaağaç Cami yönüne, oradan KYK Kız Yurdu istikametine yöneldi. Polisin an be an peşinde olduğu araçla şehrin çeşitli yerlerinde yaşanan kovalamacanın ardından, araç Uzunköprü istikametini takiben Çobançeşme Köyü’ne saptı. Köy içinde yavaşlayarak duran araç içindekilere polis, araçtan inmeleri konusunda uyarıda bulundu. Ancak kaçacakları anlaşılınca bir adet arka sağ lastiğe ateş edildi. Araç sağ arka lastik patlak şekilde iki kilometre daha kaçtı ve Karasatı Köyü’nde durdu.

Araçtan inerek teslim olan ve adının G. K. olduğu anlaşılan kişinin aranan şahıslardan olmadığı belirlendi. Kaçan üç şahsın peşine düşen ekipler, havaya bir el daha ateş etti.

Ardından S. T. isimli şahıs da tarlaların içerisinde yakalandı.  S. T. isimli şahsın, Edirne Asliye Ceza Mahkemesince “Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması”,  Keşan Asliye Ceza Mahkemesince “Göçmen Kaçakçılığı” ile Edirne İlamat ve İnfaz Bürosu tarafından da arandığı tespit edildi.

Araçta bulunan 4 kişiden diğer ikisinin ise yakalanması mümkün olmadı.

Nöbetçi Savcı’nın “Görevi Yaptırmamak İçin Direnmek” (Görevli Memura Mukavamet) suçundan adli işlem başlatılması talimatıyla araçta yapılan aramada; bir adet sopa ile bir adet satır ele geçirildi.

Aracın savcı talimatıyla yediemin otoparkına çekildiği olayda, yakalanan G. K. ve S. T.  İse gözaltına alındı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu