Haberler

Pide kuyrukları oluşmasın diye önlem alındı!

Ramazan sofralarının olmazsa olmazı pideler, bu sene de fırınlardan çıkacak. Bu sene korona virüs önlemleri dahilinde fırından çıkışı ve satışı yapılacak olan pidelerin ve ekmek üretimi ile özel siparişler iftardan 2 saat önce saat 18:00’da sonlandırılacak, sade pidenin fiyatı 3 TL olacak.

Uygulanacak olan yeni düzenleme ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan  Keşan Lokantacı, Kahveci ve Otelciler Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, şu ifadeleri kullandı:

“Her yıl mübarek ramazan ayında,fırıncılarımız geleneksel Ramazan pidesi çıkartmaktadır. Ramazanda çıkan pidelerimizin lezzeti kokusu, oruçlarımızla başka bir anlam kazanmaktadır.
Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler esnaf odamız olarak odamıza üye, ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odamıza üye, ekmek çıkartan fırıncılarımız ve Keşan Fırıncılar derneği yönetimi ile yaptığımız görüşmelerde, Fırıncılarımız Koronavirüs belası ve sosyal mesafeyi koruyamama endişelerini taşıdıklarını bu sebeple, üzülerek de olsa bu yıl mübarek Ramazan ayında pide çıkartmamayı düşündüklerini açıkladılar.

Ancak,pide çıkartmak isteyen ve çıkartmayı düşünen fırıncı esnaflarımız bu yılda geçen yıl belirlenen pide fiyatlarını yani 350 gr sade pide 3,00 tl.350 gr yumurtalı susamlı pide 3,50 tl. olarak satışa sunabileceklerdir.

İftardan iki saat önce siparişler sonlandırılacak

İçişleri Bakanlığımızın 22.04.2020 günü yayınladığı genelgeye göre Ramazan süresince iftar saati ve hemen öncesinde,oluşturulacak pide kuyrukları ve yoğunluğun oluşturulacağı,bulaş riskini önlenmesi amacıyla,fırındaki Pide ve Ekmek üretimi ile özel sipariş alımı (Yumurtalı,Susamlı vb,Pide ) İftardan iki saat önce sonlandırılacaktır.

Fırınlarımızda Pide Üretimi yapan,esnaf ve işçilerimiz dahil Ramazan pidesi almaya gelen Halkımız muhakkak maske takıp,sosyal mesafeye uymak zorundadırlar. İftar saatinden sonra,fırınlar her zamanki rutin üretim satış ve diğer hazırlık ve işlemlerine devam edeceklerdir.

Keşan’ımızda Her yıl Ramazan Ayında Sahura kadar Özel İzinle Açık kalarak hizmet veren lokanta,Kahvehane,İnternet Salonu,Pastane vb. İşletmelerimiz Coronavirüs salgını nedeniyle bu yıl hizmet vermeyeceklerdir.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı