Haberler

Pekcan, FSRU Limanı için net cevap istedi

Keşan Belediye Meclisi’nin 6 Şubat 2020 Perşembe günkü toplantısında CHP ve İYİ Partili üyeler, Sazlıdere?de yapılması planlanan ve olumsuz yönde bilirkişi raporu gelen Sazlıdere FSRU liman ve boru hattının yapılmasının iptal edilmesine yönünde tavsiye kararı alınmasına yönelik öneri vermiş, gündeme alınan konu ise Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun yetki kullanması ile bir sonraki meclis toplantısına bırakılmıştı.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, raporun kurulan bir komisyon ile incelendiğini ancak bunun AK Partili üyeler ve Helvacıoğlu tarafından incelenmediğini dile getirdi. “Saros ile ilgili bu kadar önemli bir şey var, bu raporu hiç görmemişsiniz, ne iş yapıyorsunuz orada o zaman siz?” diyerek sitem eden Pekcan, aynı zamanda Belediye Başkanı yetkisiyle gündemde yer alan konunun bir sonraki meclise bırakılmasını eleştirdi. Pekcan, “Grup Başkanvekili ‘oylamayalım yetkinizi kullanın’ diyor. Bu kararın o mecliste oylanması lazım. Bu kararı eğer bir sonraki mecliste oylanması lazım. Başkanın nasıl bir yetkisi var ki oylanmadan bir sonraki meclise atıyor? Neden korkuyorsunuz?” dedi.
Konuşmasının sonunda Pekcan, Helvacıoğlu’na FRSU Limanı için net cevap isteyerek şu soruyu sordu: “FSRU Limanı’nın yapılmsına net ve tek kelimeyle cevap verebilir misiz? Karşı mısınız? Yapılmasını onaylıyor musunuz? AK Parti Belediye Başkanı olarak mı, Keşan’ın Belediye Başkanı olarak mı devam etmeyi düşünüyorsunuz?”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu