GündemHaberlerKeşanSağlık

Pazar yerine aşı istasyonu kuruluyor.. Vatandaşlar yarın randevusuz aşılarını yaptırabilecek

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu: “Randevusuz herkesi aşı olmaya davet ediyoruz”

Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde 3 Temmuz 2021 Cumartesi Günü; Keşan Belediyesi Pazaryeri Kompleksi yeni Nikah Salonu’nda aşı istasyonu kurulacak.

Kovid-19 pandemik aşılaması için harekete geçen Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte randevusuz olarak vatandaşlara aşı yapılacağını duyuruldu.

Keşan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; 3 Temmuz 2021 Cumartesi günü Keşan Belediyesi Pazaryeri Komplesi’ne gelen vatandaşların, Yeni Nikah Salonu’nda kurulacak aşı merkezinde, randevu almaya gerek olmadan aşı yaptırabilecekleri kaydedildi.

İl Sağlık Müdürlüğü protokolüne uygun koşullarda kurulacak aşı istasyonuna gelen vatandaşlara Sağlık Bakanlığı tarafından, ülkemizde uygulanan Biontech ve Sinovac aşıları vatandaşların tercihlerine göre yapılabilecek.

3 Temmuz Cumartesi günü 11: 00 – 15: 00 saatleri arasında Keşan Belediyesi Pazar Yeri Kompleksi içindeki aşı istasyonunda cumartesi pazarına gelen vatandaşlara randevusuz hizmet verilecek.
Hiç hastaneye gitmeye ihtiyaç duymadan burada oluşturulmuş hijyenik şartlarda aşılamalarını gerçekleştirebilecekler.

“Cumartesi pazarında aşı istasyonu kuruyoruz”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada:
“Son 10 gündür ilçemizde neredeyse hiç pozitif vaka görülmemesi vatandaşlarımızı rehavete sokmaması adına Keşan Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ile işbirliğinde Cumartesi Pazarı’mızda aşı istasyonu kuruyoruz. Tüm vatandaşlarımızı randevusuz olarak aşı olmaya davet ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu