Genel

Otopark olacaktı! Mahalle sakinleri soruyor: “Ne değişti?”

Keşan Belediyesi tarafından otopark yapılacağı yönünde açıklamaların yapıldığı alanın, KKSS (Keşan Küçük Sanayi Sitesi) tarafından, kooperatife gelir getirecek şekilde değerlendirileceği iddia edildi.

Keşan Belediye Başkanlığı tarafından yenilenen Muhtar Ali Çevikel Caddesi’nde, yenileme çalışmalarının devam ettiği süreçte, yolun daralması ve bu daralmadan kaynaklanacak araç parkı sorununun, KKSS (Keşan Küçük Sanayi Sitesi) ile cadde arasında bulunan alana yapılacağı açıklanan 150 araçlık otopark ile çözüleceği yönündeki beklentilerin gerçekleşmeyeceği iddia ediliyor.

Kılıç “Otopark” yapılacağını açıklamıştı

KKSS Yapı Kooperatifi’ne ait olduğu, ancak kooperatiften tahsisi alınarak, bölgede yaşayan çok sayıdaki araçların park edeceği otopark haline getirileceği açıklanan alan ile ilgili Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, “Sanayi üstünde Muhtar Ali Çevikel Caddesi ile Sanayi arasında kalan alana yaklaşık 150 araçlık bir otopark yapmayı amaçlıyoruz.” demişti. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da, Muhtar Ali Çevikel Caddesi üzerine araç parkı yapılmayacağını, araçların, bahse konu alana yapılacak otoparka park edeceğini söylemişti.

“Ne değişti?”

Konuya tepki gösteren mahalle sakinleri ise tepkilerini, “Caddemizde yol çalışmaları ile birlikte yol daraltıldı, araçlarımızı park edecek yerimiz kalmadı. Otopark yapılacak dediler, biz de sevindik. Dünya kadar apartman, ev var orada nereye çekecek bu millet? Ne değişti şimdi ve biz neden mağduruz?” sözleriyle dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu