Haberler

Öğrenciler, “Değişim Çevremden Başlar”diyerek kolları sıvadı

Sağlıklı bir dünya için doğanın temiz tutulması ve korunması gerektiğini bilen öğrenciler, “Değişim Çevremden Başlar” diyerek kolları sıvadı. Doğanın en güzel yerlerine giderek buraya atılan çöpleri toplayan çocuklar, geri dönüşüm atölyesi de kurdu.
Öğrencilere çevre bilincini aşılamak, çevreyi korumak adına gerçekleştiren aynı zamanda sergisi de yapılacak olan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen projenin koordinatörü KTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Filiz ŞEN, şu ifadeleri kullandı: “KTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlik projeleri destekleme programına 2019-1 çağrı döneminde başvurusunu yaptığımız 18 bin 500 TL bütçeli “Değişim Çevremden Başlar” adlı projemiz kabul edildi.


Projemizle sağlık için önce doğanın korunması ve çevrenin temiz tutulması gerektiğini kavrayarak öğrencilerde çevre bilinci oluşturmayı hedefledik. Projemiz kapsamında 24 Şubat 2020’de okulumuz özel eğitim sınıfında “üreten eller geri dönüşüm atölyesi” kurduk. Atölye çalışmalarında öğrencilerimizin kullanılmayan materyallerden yeni ürünler ortaya çıkararak yaratıcılık ve tasarım becerilerini ortaya çıkarmalarını sağladık.6 Kasım Cuma günü Dokuzdere Göleti ve Ormanı’nda çöp toplama ve doğa yürüyüşleri etkinliklerini gerçekleştirdik. Bu etkinliğimize İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İlhan Saz ve Şube Müdürümüz Serkan Palabıyık da katıldı. Proje faaliyetlerimiz kapsamında 11Kasim Çarşamba günü Bendis AVM’de atölye çalışmaları sergimiz, 12 Kasım Perşembe günü de Mecidiye, İbrice sahil temizliği ve doğa yürüyüşleri etkinliklerimiz yapılacaktır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu