Haberler

Oda başkanlarından, Kurtuluş Bayramı kutlamalarına tam destek

Keşan Belediye Başkan Vekili Yakup Balcı, 14 Kasım 2019 Perşembe günü, Keşan’daki esnaf odaları temsilcileri ile toplantıda biraraya gelerek, 19 Kasım Keşan’ın Kurtuluş Bayramı törenleri için görüş alışverişinde bulundu ve özellikle Keşan’daki eski Kurtuluş Bayramı törenlerini yeniden yaşatmak için esnaf odası temsilcileri ve üyelerinden destek istedi.

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve saat 14.30 sıralarında başlayan toplantıya Balcı?nın yanı sıra; Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, Keşan Madeni Eşya Sanatkarları ve Demirciler Odası Başkanı Hüseyin Erkan, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mahmut Demirkan, Keşan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Salih Özkan, Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanı İbrahim Aldanmaz, Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Temsilcisi Mehmet Başoğlu, Keşan Dülgerler ve İnşaat Sanatkarları Odası Temsilcisi Ethem Koç ve esnaf odası temsilcileri ile Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, katıldı.

Toplantıda konuşan Balcı, Keşan’ın en önemli dinamiklerinden olan esnaf odaları ile aynı masa etrafında buluşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Keşan Belediyesi olarak birlikten kuvvet doğar anlayışından hareketle tüm kurumlarımızla işbirlikleri içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Keşan’ın kurtuluşunun 100. yılına çok iyi şekilde Keşan’ı hazırlamak istiyoruz. Bugün, 19 Kasım?da kutlayacağımız Keşan’ın Kurtuluş Bayramı ile ilgili Esnaf Odalarımızın temsilcileri ile görüşüyoruz. 100. yıla giderken yaptığımız kutlamalar adeta bir prova niteliği taşıyor.” dedi.

Keşan halkının zihninden nerede o eski bayramlar sözünü sildirmek istediklerinin altını çizen Yakup Balcı, “Keşan Belediyesi olarak eski bayramları daha da büyük coşkuyla yeniden yaşamak için çok büyük gayret gösteriyoruz. Eski bayramların tadında bir 19 Kasım geçireceğimize yürekten inanıyorum. Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yılını kutlayacağız bu yıl. Bu yıl etkinlikler 15 Kasım’daki Kurtuluş Koşusu ile başlayacak. 16-17 Kasım 2019?da 2 gün boyunca satranç turnuvalarımız olacak. 18 Kasım 2019?da Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda hem şiir ve müzik dinletisi hem de talk show gösterisi olacak. 19 Kasım 2019?da Artı Çarşımızın açılışını, sonrasında Kurtuluş Caddesi alışveriş etkinliklerimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Aynı akşam da Çalgıcı Mektebi’nin muhteşem bir konseri olacak.? şeklinde konuştu.

Balcı, Keşan?da doyasıya bir bayram coşkusu yaşanması için çaba sarfettiklerini aktaran Balcı, şunları kaydetti: “Eski bayramları yeniden yaşamamız ve yaşatmamız için oda temsilcilerimiz ve üyelerimizin de katkı ve desteğine ihtiyacımız var. Özellikle bayram kortejinde esnaf üyelerimizin geçit töreninde yer almalarını istiyoruz. Bu yıl 19 Kasım Keşan’ın Kurtuluş Bayramı eski bayramları aratmayacak. Keşan’ da bu yıl bayram kutlamalarında çıtayı bir kat yükseltiyoruz. Bizlere yardımcı olacağınıza olan inancım tam. Biz de esnafımızın her zaman yanında olmayı sürdüreceğiz.”

Esnaf odası başkanları da geçit töreni başta olmak üzere Kurtuluş Bayramı törenlerinde aktif şekilde görev alacaklarını ve üyelerini harekete geçireceklerini aktardı ve işbirliği için Keşan Belediyesi?ne teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu