BölgeKeşan

Muhtar Akça müjde verdi: “Mecidiye kanalizasyona kavuşuyor!”

Mecidiye Köyü Muhtarı Gürkan Akça, sosyal medyadan yaptığı bilgilendirmede, köyün kanalizasyon sorununun çözüme kavuşacağı müjdesini verdi.

Akça, Keşan’da neredeyse tek kanalizasyonu olmayan köyün Mecidiye Köyü olduğunu ve bu sorunun çözüme kavuşması için uzun uğraşlar ile girişimlerde bulunarak, bu girişimlerin sonuna gelindiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Sayın Valimiz Yunus Sezer’in olurları sonucunda, olumlu olarak aldığımız sonuçların ardından yaptığımız resmi görüşmeler neticesinde, kurumlarımızın izni ve olurları ile Mecidiyemizin yıllar sonrası nüfus gelişimini de dikkate alarak taleplerde bulunduğumuz, Mecidiye Kanalizasyon Hattı Projesi için çalışmalar başladı.

Proje kapsamında 22 kilometre uzunluğunda yeni bir hat döşenecek kanalizasyon sistemi ve arıtma tesisi için ön çalışmalar başlamıştır. Ön çalışmaların ardından “en kısa sürede” kanalizasyon projesi için ilk kazmayı vuracağız.

Edirne Valimiz Sayın Yunus Sezer, Vali Yardımcımız Eyyüp Batuhan Ciğerci, Keşan Kaymakamımız Cemalettin Yılmaz, Tarımsal Hizmetler Müdürümüz Yusuf Öztürk ve İl genel meclis üyelerimiz başta olmak üzere emeği ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz.

Güveninizi hiçbir zaman boşa çıkartmadık, çıkartmayacağız. Durmadan Yorulmadan, Geleceğimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Halkımıza Hayırlı Olsun.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu