Siyaset

Mıstık Ak: İpsalalılar’ın Belediyesini, 2 kişiden teslim alıp, yeniden tüm İpsala halkına armağan edeceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi İpsala İlçe Başkanı Mıstık Ak, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal‘ın sosyal medyasından yaptığı açıklamaya işaret ederek; “Cumhuriyet Halk Partisi İpsala İlçe Başkanlığı olarak İpsala Belediye Başkanı Sayın Abdullah Naci Ünsal’ın sosyal medyadan gerçekleştirdiği talihsiz ve mesnetsiz açıklamaları, tüm kamuoyu gibi bizler de sosyal medyadan izledik, takip ettik.” dedi.

Mıstık Ak, “4.5 yıldır İpsala Belediyesi’ni kimilerine göre “Baş Danışman” kimilerine göre “Başkan Vekili” kimilerine göre “Başkan Yardımcısı ve Yetkisiz Yetkili” sıfatlı, maaşlı personeline emanet eden Sayın Başkan’ın yerel seçimlere sadece 5 ay, 150 gün kala, hizmet aşkı ile tutuşması son derece manidardır.” ifadelerini kullandı.

“Ünsal’ı ‘Boşa geçen günler’ için özür dilemeye davet ediyoruz”

“Sayın Akşener’in son verdiği millet ittifakını, Cumhuriyetimizin asırlık çınarının bayrağı altında ‘İpsala İttifakı’ olarak, ilçemiz özelinde tekrar kuracağız. diyen Mıstık Ak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle ve ivedilikle şunu çok net bir şekilde ifade etmek isteriz ki; 4,5 yıldır hizmet noktasında kafasını kuma gömenler, hiçbir planlı programlı çalışma takvimi olmayanlar, Bozkurt Mahallesi TOKİ konutlarına çivi çakmayanlar, koskoca İpsala Belediyesi’ni, 2 kişiyle yönetmeye, pardon idare etmeye çalışanların basiretsizlikleri ifşa olmuştur. Artık takke düşmüş, kel görünmüştür.

İpsala halkı, kendi beceriksizliğini belediye meclis üyelerine fatura etmeye kalkanları unutmayacak ve sandıkta gerekli dersi verecektir. Petrol ofisi arazisinde, lale bahçesinde ve lisanslı depo ile ilgili meclis üyelerimizden koşulsuz, şartsız tam yetki alıp, 4,5 yıldır hiçbir çivi çakmayan sayın Ünsal’ı ‘Boşa geçen günler’ için özür dilemeye davet ediyoruz.

Eski kasaplar hali alanında inşa edilen nehir konaklarındaki belediye dükkanlarımız 4,5 yıldır niçin çürümeye terk edilmiştir? İpsala belediyesinin dükkanları, sayın başkan tarafından küçümseyici bir ifadeyle neden ‘bir kısım dükkan’ olarak ifade edilmektedir? İpsalamızın 1 metrekaresi de, 1 dükkanı da bizim için çok değerlidir. Çünkü o dükkanlar, o araziler, tüm İpsala halkına aittir.

İpsala Belediyesi’ni kapalı kapılar ardında yönetmeye çalışanlar, mahalle muhtarlarına kapıları kapatanlar, demokrasinin temel taşı olan mahalle muhtarlarından gelen talepleri bile şişkin egoları ve kibirleriyle görmezden gelen bu yönetim anlayışına, 31 Mart 2024 tarihinde tüm İpsala halkıyla birlikte son vereceğiz.

Bizlerin değil sayın Meral Akşener’in son verdiği millet ittifakını, Cumhuriyetimizin asırlık çınarının bayrağı altında ‘İpsala İttifakı’ olarak, ilçemiz özelinde tekrar kuracağız. Bu ittifak ile birlikte İpsala belediye yönetimi tarafından hor görülen, itilen, kakılan, baş danışman engelini aşamayarak Sayın Ünsal’a ulaşamayan tüm İpsalalılar’ı halkın partisine davet ediyoruz.

“İpsala’mız 2 kişinin şişkin egolarından ve kibrinden büyüktür”

“Ötekisi olmayan bir İpsala için, bu yolda çalışa çalışa kazanacağız.” vurgusu yapan CHP İpsala İlçe Başkanı Mıstık Ak, “Tüm İpsala halkıyla birlikte başaracağız. İpsalalılar’ın belediyesini, 2 kişiden teslim alıp, yeniden tüm İpsala halkına armağan edeceğiz. İlçemizi yeniden sosyal demokrat, halkçı belediyecilikle buluşturacağız. Çünkü İpsala’mız 2 kişinin şişkin egolarından ve kibrinden büyüktür.” dedi.

Mıstık Ak, açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı:
“Yönetim kurulumuzla, belediye meclis ve il genel meclis üyelerimizle, her zaman olduğu gibi bundan sonra da İpsala halkının yanında olmaya, İpsala halkının menfaatleri doğrultusunda hareket etmeye devam edeceğiz.
Sözümü bitirmeden önce bir kez daha cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyoruz. Kutlarken de şunu açık yüreklilikle ifade etmek isteriz; İpsala Belediyesini plansız – programsız yöneten 2 kişi, 29 Ekim’e 2 hafta kala mı, Cumhuriyetin 100. Yılını hatırlamıştır? Bu kadar önemli bir yılda, bu kadar önemli bir kutlama etkinliği son dakika da mı hazırlanır? Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamaları noktasında çevre ilçelerde onlarca etkinlik yapılırken, İpsala Belediyesini yöneten 2 kişi neredeydi? diye sormak gerekir. Bu konuyu da halkımızın takdirine sunuyor, değerli kamuoyunu en derin saygılarımızla selamlıyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu