Haberler

Milletvekili Erdin Bircan, ölümünün ikinci yıldönümünde Enez Hasköy’deki mezarı başında anıldı

25., 26. ve 27. dönem CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, vefatının ikinci yıldönümü nedeniyle, dün, mezarı başında anıldı.
Enez’e bağlı Hasköy Mezarlığı’ndaki kabrinde iki ayrı anma programı düzenlendi.

Saat 11.30 sıralarında düzenlenen ilk programa; CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, CHP’li bazı İl Genel üyeleri, partililer ve yakınları katıldı.

Saat 13.30 sıralarında düzenlenen ikinci programa ise, Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Hareketi’ni kuran CHP’li Muharrem İnce, bazı vatandaşlar ve yakınları katıldı.
Burada konuşan İnce, “Erdin Bircan duruşu olan bir arkadaşımızdı. İnandıklarının arkasında durabiliyordu, eğilmiyordu. O küçük bedeninin içinde mangal gibi yürek taşıyordu. Allah mekanını cennet etsin” dedi.

Programda, sevenleri kabri başında dua ederek, Erdin Bircan‘ı andı.

Erdin Bircan, 30 Temmuz 2018’de, parti çalışması için gittiği Iğdır’da rahatsızlanmış Iğdır Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Burada yapılan kontrollerde beyin iç kanaması geçirdiği tespit edilen Bircan ameliyata alınmış daha sonra da yoğun bakım tedavisine devam edilmek üzere hava ambulansı ile Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi Beyin Cerrahi kliniğine sevk edilmişti.
Burada bir süre tedavisine devam edilen Bircan, 18 Kasım 2018’de hayatını kaybetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu